Brazīlijas prezidents vaino Di Kaprio mežu ugunsgrēku veicināšanā

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaro apsūdzējis slaveno aktieri Leonardo Di Kaprio par Amazones mežu ugunsgrēku veicināšanu. Viņš esot finansējis bezpeļņas organizācijas, kas ir daļēji atbildīgas par šā gada ugunsgrēkiem.

Bolsonaro izteikumi par amerikāņu aktieri bija daļa no plašākas valdības kampaņas pret Brazīlijas vides bezpeļņas aktīvistu  grupām. Valsts vadītājs saviem atbalstītājiem nicīgi uzdeva retorisku jautājumu par to, vai slavenais aktieris esot foršs puisis, un provokatīvi aicināja piešķirt naudu Amazones aizdedzināšanai.

Tikmēr žurnālisti atgādina, ka Di Kaprio vides organizācija “Zemes alianse” ir solījusi piešķirt piecus miljonus dolāru, lai palīdzētu aizsargāt Amazones mežus pēc jūlija un augusta postošajiem ugunsgrēkiem. Pastāv aizdomas, ka tie  izraisīti tīši, lai saņemtu starptautisko palīdzību. Tomēr aktieris to noliedz un īpašā paziņojumā uzsvēra, ka viņa organizācija nav finansējusi divas grupas, kurām veltīti pārmetumi.  Viņš arī atkārtoti norādīja, ka uz spēles ir likta šo neaizvietojamo ekosistēmu nākotne, un pauda lepnumu par iespēju tās aizsargāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti