Brazīlijas prezidents lieto Trampa popularizētās Covid-19 zāles

Ar Covid-19 sasirgušais Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru sācis lietot ASV prezidenta Donalda Trampa ieteiktās, taču pretrunīgi vērtētās malārijas zāles.

Bolsonaru pat ierakstījis speciālu video, kurā to skaidri nodemonstrē.

Prezidents video skaidro, ka šī esot jau trešā hidroksihlorohīna tablete, ko viņš dzer. Prezidents jūtoties daudz labāk nekā nedēļas sākumā un cerot uz drīzu atveseļošanos.

Pret prezidenta Trampa popularizēto malārijas zāļu lietošanu veselības aprūpes speciālistu attieksme ir neviennozīmīga.

Pagājušajā nedēļā Pasaules Veselības organizācija paziņoja, ka priekšlaicīgi pārtrauc hidroksihlorohīna klīnisko izpēti saistībā ar tā pielietošanu jaunā koronavīrusa ārstēšanai. Sākotnējos secinājumos teikts, ka šīs zāles būtiski nesamazina mirstību no Covid-19, salīdzinot ar standarta aprūpi.

Bolsonaru Covid-19 nosaucis par "nelielu gripu" un sacījis, ka viņu slimība nopietni neietekmēs. Bolsonaru arī aicinājis štatu gubernatorus atvieglot karantīnu, jo tas kaitē ekonomikai. Pirmdien Bolsonaru atteicās no noteikumiem par sejas masku valkāšanu.

KONTEKSTS:

Brazīlija ir otrā Covid-19 pandēmijas vissmagāk skartā valsts pēc ASV. Tajā inficēti 1,7 miljoni cilvēku un miruši vairāk nekā 68 000.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Pasaules Veselības organizācija aicinājusi Eiropā nezaudēt modrību un turpināt cīņu ar Covid-19. Daudzas valstis mazina noteiktos ierobežojumus, un tas rada jauna pandēmijas uzliesmojuma risku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti