Sadaļas Sadaļas

Pasaules panorāma

Piegāžu ķēdes: Rietumu uzņēmumi apsver pārorientēšanos no Ķīnas

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Brazīlijā top vēl viena Kristus megastatuja

Brazīlijas mazpilsēta vēlas pārspēt Rio ar vēl lielāku Kristus statuju

Brazīlijas pilsētā Enkantadu līdz gada beigām plānots uzbūvēt iespaidīgu Jēzus Kristus statuju. Paredzams, ka 43 metrus augstā statuja, kurai dots nosaukums “Kristus – aizstāvis”, būs vēl augstāka par slaveno Kristus Pestītāja statuju lielpilsētā Riodežaneiro.

Enkantadu ir maza pilsēta pašos Brazīlijas dienvidos. Vietējiem iedzīvotājiem ir cerība, ka šī statuja būs kā magnēts tūristiem ne tikai no Dienvidamerikas, bet arī no visas pārējās pasaules.

Ideja par statujas būvēšanu nāca no vietējā politiķa Adroaldo Konzatī, kurš martā nomira pēc saslimšanas ar Covid-19.

Kā sarunā ar LTV raidījumu “Pasaules Panorāma” norāda viens no būvniecības idejas īstenotājiem, “Kristus draugu asociācijas” loceklis Rafaels Fontana, svarīgākais visā šajā projektā ir tieši kopības sajūta.

“Statujas celtniecība ir grupas darbs, lai parādītu mūsu vienotību un ticību. Tās bija šīs sajūtas, kas mums lika uzsākt celtniecību un tās pavada mūs joprojām. Mēs turpinām darbus, lai pierādītu to, ka jebkurš darbs ir izdarāms, ja vien visi to dara kopā.”

“Sākumā gan lielākā daļa vietējo iedzīvotāju skeptiski raudzījās uz būvniecības procesu, bet pašlaik redzam, ka cilvēki atkal ir vienoti un atkal piedzīvojam šo vienotības sajūtu un tā nav tikai būvnieku vidū, to jūtam arī no iedzīvotājiem.”

Vairāk nekā 350 000 eiro lielās būvniecības izmaksas tiek segtas no ziedojumiem.

Paredzēts, ka statujas atklāšana notiks šī gada beigās. Lai tūristi varētu arī vērot skaisto Brazīlijas ainavu, statujā plānots izvietot liftu un skatu laukumu.

Lai gan Jēzus aizstāvja statuja pārspēs Kristus Pestītāja statujas augstumu (30 metru), tā joprojām būs mazāka par 2010. gadā Polijā atklāto Kristus karaļa statuju, savukārt, to grasās pārspēt Kristus–miera nesēja statuja, ko iecerēts uzcelt vienā no vardarbīgākajām Meksikas pilsētām.

Vienlaikus katoļticīgo valstu sacensība ar Kristus statuju augstumu ir krietni vien pieticīgāka, salīdzinot ar visā pasaulē augstākajām statujām – Krievijas statuju “Māte Dzimtene sauc”, ASV Brīvības statuju, divām Budas statujām Ķīnā un īpaši iespaidīgo Indijas vienotības statuju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt