Brazīlijas Amazones baseina mežos turpinās plaši ugunsgrēki

Brazīlijas Amazones baseina mežos izcēlušies jauni ugunsgrēki. Cīņai ar liesmām uz reģionu nosūtītas arī divas armijas lidmašīnas “Hercules”.  

Brazīlijas Nacionālā kosmosa pētījumu institūta pārstāvji informēja, ka nedēļas nogalē Amazones baseinā izcēlušies 1130 jauni ugunsgrēki. Vissarežģītākā situācija ir pie robežas ar Bolīviju, un to veicina lauksaimnieciskai ražošanai nepieciešamo platību palielināšana ieilgušā sausuma apstākļos.

Liesmas izplatās arī citos apgabalos, un armijas palīdzību lūguši vismaz septiņi Brazīlijas štati.

Amatpersonas informēja, ka palīdzību glābējiem jau sniedz 43 000 Amazonijā dislocētie karavīri. Tikmēr vietējie mediji ziņo, ka Brazīlijā šogad reģistrēti 79 500 mežu ugunsgrēku, un puse no tiem izcēlās Amazones baseinā.

Reģionā augošie lietus meži tiek dēvēti par pasaules plaušām, tāpēc problēma izpelnījusies plašu starptautisku ievērību.

KONTEKSTS:

Amazone ir lielākais tropiskais lietus mežs pasaulē, lielākā daļa no kura atrodas Brazīlijā. Taču šogad tajā izcēlušies simtiem ugunsgrēku. Kaut sausajā sezonā ugunsgrēki Brazīlijā nav retums, šogad to ir daudz vairāk nekā pērn. Tiek uzskatīts, ka liela daļa no tiem izraisīti tīši. Aizdomu ēna krīt arī uz vietējiem lauksaimniekiem, lai atbrīvotu vietu lauksaimniecības zemei.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru izpelnījies starptautisku kritiku, bet viņš pārmetumus noraida kā „koloniālistisku domāšanu”. Amazones lietus mežu ugunsgrēki nonākuši arī G7 valstu līderu samita dienaskārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti