Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Karš ar Covid-19 Dagestānā

Brazīlija iztur smagu pārbaudījumu

Brazīlijai smags Covid-19 pārbaudījums

Brazīlija šobrīd ir īpašā pasaules uzmanības fokusā, jo Covid-19 šeit turpina izplatīties zibens ātrumā. Brazīlija ir otrā visvairāk skartā zeme pasaulē pēc ASV. Inficēti jau teju 400 000 cilvēku, un vairāk nekā 23 000 ir miruši. Valstij ir lielas problēmas gan ar mediķu aprīkojumu, gan pamazām izplēn arī sociālā distancēšanās.

Pie Covid-19 pacientiem iekārtotas slimnīcas Riodežaneiro centrā spēlē Brazīlijas armijas flotes un gaisa spēku orķestris. Izskan pazīstamas un iecienītas melodijas, šoreiz īpaši veltītas mediķiem, kuri kaut uz brīdi var atslābt, paklausīties un brazīliešu gaumē arī padejot.

Tikmēr ikdiena Brazīlijas slimnīcās pēdējās nedēļās ir pārdzīvojumu pilna. Kādā citā lielās pilsētas stacionārā pacienti pavada vairākas stundas vienā telpā ar Covid-19 jau mūžībā aizsauktu cilvēku, kuru mediķiem nav ne laika, ne spēka nogādāt morgā. Tas Brazīlijas slimnīcās šajā laikā nav nekas jauns.

"Tas ir noticis un notiek lielākajā daļā slimnīcu. Mums mirušie ir jāatstāj vienā telpā ar slimniekiem, kuri gaida, un jādodas glābt vēl tos, kuri no jauna un jauna tiek ievesti kritiskā stāvoklī," saka Riodežaneiro Medmāsu apvienības viceprezidente Libija Belluši.

Kamēr bīstamā statistika aug, mediķi ceļ trauksmi arī par to, ka nav nedz vajadzīgā ekipējuma, nedz aprīkojuma. Pienācīgi nenosargāti, dzīvību ir zaudējuši vairāku desmitu medmāsu un ārstu. Jau vairākus mēnešus valstī ir spēkā prasība par izolēšanos, un par spīti tam, ka tieši tagad inficēšanās gadījumu skaits aug, cilvēki arvien vairāk atslābst.

Lielākās Brazīlijas pilsētas Sanpaulu pazīstamās avēnijas ir gājēju un auto pilnas. Piemēru savai tautai nebūt nerāda arī Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru, kurš vienmēr skeptiski ir izturējies pret vīrusa ietekmi un bez aizspriedumiem atkal ir parādījies publikā, žurnālistu ielenkumā dzerot "Coca-Cola" un tiesājot hotdogu.

Pasaules Veselības organizācija Dienvdameriku jau ir nosaukusi par jauno vīrusa izplatības epicentru, un patlaban Brazīlija ir tās karstākais punkts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti