Brazīlijā pasliktinās Covid-19 epidemioloģiskā situācija

Brazīlija ir kļuvusi par koronavīrusa Covid-19 ceturto visplašāk skarto valsti pasaulē. Tur ne tikai strauji aug vīrusa inficēto skaits, bet arī pieaug mirstība no tā. Taču valsts prezidents Žairs Bolsonaru joprojām uzskata, ka Covid-19 nav bīstams, un kritizē daudzviet ieviestos iedzīvotāju pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumus, lai samazinātu vīrusa izplatīšanos.

ĪSUMĀ:

  • Brazīlijā reģistrēti 241 000 Covid-19 inficēto; miruši 16 000 cilvēku.
  • Eksperti: patiesais Covid-19 inficēto un mirušo skaits ir daudz lielāks.
  • Kritiska situācija ir Brazīlijas visapdzīvotākajā pilsētā Sanpaulu.
  • Tur spēkā ir vieni no drakoniskākajiem ierobežojumiem, kurus daudzi ignorē. 
  • Pilsētas mērs neievērotājus apsūdz "krievu ruletes" spēlēšanā.
  • Brazīlijas prezidents uzskata, ka vīruss nav bīstams; iebilst pret ierobežojumiem.

Brazīlijā pasliktinās Covid-19 epidemioloģiskā situācija
00:00 / 03:21
Lejuplādēt
Latīņamerikas lielākajā valstī Brazīlijā līdz šim ir reģistrēti 241 000 Covid-19 inficēto, kas ir gandrīz puse no visiem inficētajiem reģionā. Šajā rādītājā tā ir apsteigusi nesenos vīrusa karstos punktus Spāniju un Itāliju. Vairāk inficēto nekā Brazīlijā ir tikai ASV, Krievijā un Apvienotajā Karalistē.

 

Arī Covid-19 upuru skaita ziņā Brazīlija ir augšgalā. Tur no vīrusa izraisītajām komplikācijām ir miruši vairāk nekā 16 000 cilvēku.

Eksperti uzskata, ka patiesais Covid-19 inficēto un no vīrusa mirušo skaits Brazīlijā ir daudz lielāks, jo analīzes veic tikai tiem, kas nonāk slimnīcās. Kādā nesen publicētā zinātniskajā pētījumā minēts, ka reālais inficēto skaits varētu būt pat 15 reižu lielāks par oficiāli reģistrēto.

Kritiska situācija ir Brazīlijas visapdzīvotākajā pilsētā Sanpaulu. Pilsētas mērs Brunu Kovass ir brīdinājis, ka vīrusa dēļ Sanpaulu veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums. Pilsētas slimnīcās esot aizpildīti 90% gultasvietu un tuvāko divu nedēļu laikā to var aptrūkties. Sanpaulu ir viens no vīrusa vissmagāk skartajiem reģioniem Brazīlijā, tur Covid-19 ir prasījis gandrīz 3000 cilvēku dzīvību.

Sanpaulu ir spēkā vieni no drakoniskākajiem iedzīvotāju pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumiem valstī. Jau gandrīz divus mēnešus tur ir slēgtas skolas un vairums uzņēmumu, bet cilvēkiem ir jāpaliek mājās.

Tomēr daudz pilsētnieki ignorē ierobežojumus – nedēļas nogalēs pludmales ir atpūtnieku pilnas.

Pilsētas mērs Kovass ir nikns uz iedzīvotājiem, kuri neievēro sociālo distancēšanos un bez vajadzības pamet mājokli. Politiķis noteikumu neievērotājus apsūdz "krievu ruletes" spēlēšanā, tādējādi riskējot ar savu un līdzcilvēku veselību un dzīvību.

Daļu atbildības par daudzu brazīliešu nevērību pret piesardzības pasākumiem uzveļ valsts prezidentam Bolsonaru. Viņš kopš Covid-19 epidēmijas sākuma apgalvo, ka vīruss nav bīstams, bet tā dēļ daudzos štatos ieviestie stingrie ierobežojumi kaitējot valsts ekonomikai un vairojot nabadzību. Bolsonaru ir piedalījies protestos, kuru dalībnieki pieprasīja atcelt pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumus.

Viņš svētdien, 17. maijā, pievienojās vairākiem tūkstošiem atbalstītāju, kuri galvaspilsētā Braziljā protestēja pret ierobežojumiem. Bolsonaru sacīja, ka šiem cilvēkiem ir tiesības paust savu neapmierinātību.

"Šī ir skaidra demokrātijas manifestācija. Tas mani patiesi pagodina. Federālā valdība ir sniegusi visu nepieciešamo atbalstu, lai ārstētu cilvēkus, kuri ir inficējušies ar vīrusu. Mēs ceram, ka drīzumā atbrīvosimies no šīs problēmas," sacīja Bolsonaru.

Šomēnes atkāpās Brazīlijas veselības ministrs Nelsons Teihs, jo viņš atļāvās kritizēt Bolsonaru lēmumu atkal atvērt apmeklētājiem sporta klubus un skaistumkopšanas salonus par spīti vīrusa epidēmijai. Teihs atradās amatā nepilnu mēnesi. Arī viņa priekšgājējs bija spiests atkāpties, jo prezidentam nepatika ministra ieteikums iedzīvotājiem ievērot sociālo distancēšanos un palikt mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti