Brazīlija kļuvusi par valsti ar otro lielāko Covid-19 upuru skaitu pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latīņamerika kļuvusi par jauno epicentru pasaules cīņā ar koronavīrusu. Vissmagāk skartā valsts šajā epicentrā ir Brazīlija. Tagad tā arī kļuvusi par valsti, kurā ir otrais lielākais ar Covid-19 mirušo skaits pasaulē. Tā apsteigusi Lielbritāniju un tagad atpaliek vienīgi no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Brazīlija kļuvusi par valsti ar otro lielāko Covid-19 upuru skaitu pasaulē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Brazīlijā, kur dzīvo 212 miljoni iedzīvotāju, konstatēti teju 830 000 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu. Eksperti gan brīdina, ka faktiskais gadījumu skaits Latīņamerikas lielākajā ekonomikā varētu būt daudzkārt lielāks. Pat 10-15 reižu lielāks. Trīsarpus mēnešus pēc tam, kad Brazīlijā tika atklāts pirmais vīrusa gadījums, slimības uzliesmojums nebūt vēl netiek kontrolēts. Tiek pieļauts, ka paies vēl vairākas nedēļas, līdz tiks sasniegts pīķis. Tas varētu notikt augustā.

Kā liecina Brazīlijas Veselibas ministrijas piektdien publiskotie dati, pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 909 nāves gadījumi. Kopējais mirušo skaits pietuvojies 42 000. Tādējādi Brazīlija kļuvusi par valsti, kurā ir otrais lielākais ar Covid-19 mirušo skaits pasaulē, apsteidzot Lielbritāniju un atpaliekot tikai no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Visvairāk cietis Sanpaulu štats, kurā dzīvo 46 miljoni cilvēku. Tajā ir miruši vairāk nekā 10 000 cilvēku jeb ceturtā daļa no visiem valstī mirušajiem. Savukārt inficēti teju 168 000 cilvēku. Sanpaulu pašvaldības apbedīšanas dienests piektdien paziņoja, ka

pēdējo trīs gadu laikā mirušo cilvēku mirstīgās atliekas tiks izraktas un uz laiku noglabātas lielos konteineros, lai atbrīvotu kapavietas Covid-19 upuriem.

Daži veselības eksperti ir noraizējušies par jaunu vīrusa gadījumu pieaugumu. Tas tādēļ, ka šonedēļ nedaudz samazinājās intensīvās terapijas gultu noslogojums un tas pamudināja pilsētas mēru Bruno Kovasu atļaut daļēji atsākt biznesa aktivitātes. Rezultāts bija pārpildīts sabiedriskais transports, garas rindas pie tirdzniecības centriem un plaši ignorēta sociālā distancēšanās. Pasaules Veselības organizācijas ārkārtas situāciju direktors Maiks Raiens žurnālistiem Ženēvā sacīja, ka dažos Brazīlijas apgabalos novērojams kritisks stāvoklis un tomēr intensīvās terapijas nodaļu noslogojums pārsvarā ir nedaudz zem 80%.

Koronavīrusa krīze šajā valstī radījusi arī politiskus pārbaudījumus. Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru vīrusu nereti saucis par “nelielu gripu”, kā arī bāris valsts amatpersonas par ierobežojumu noteikšanu. Pirms nedēļas prezidents draudēja ar valsts izstāšanos no Pasaules Veselības organizācijas, sekojot ASV prezidenta Donalda Trampa piemēram, apsūdzot šo organizāciju “ideoloģiskos aizspriedumos”. Vēl vakar iedzīvotāji kritizēja prezidentu par to, ka viņš aicinājis savus atbalstītājus filmēt slimnīcās notiekošo, lai pierādītu, ka tās nav pārņēmis koronavīruss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti