Brāļiem Carnajeviem bijuši arī citi uzbrukuma mērķi ASV

Turpinoties Bostonas terora aktu izmeklēšanai, atklātībā nonāk arvien jauni fakti par uzbrukuma rīkotāju plāniem. Mediju rīcībā ir nonākusi informācija, ka sākotnēji Džohars un Tamerlans Carnajevi savu uzbrukumu ir plānojuši 4. jūlija ASV neatkarības dienas svinību laikā. Uz svinību salūtu parasti Bostonā ierodas līdz pat pusmiljonam cilvēku.

„The New York Times” ziņo, ka brāļi esot sākotnēji plānojuši uzspridzināties paši, taču Bostonas uzbrukumā izmantotos spridzekļus ir izdevies izgatavot ātrāk nekā plānots. Abi brāļi nepieciešamās instrukcijas ir ieguvuši internetā, kur regulāri klausījušies arī bijušā „Al Qaeda” līdera Anvara al Avlaki sprediķus. Pagaidām gan nav nekādu pierādījumu, ka brāļi ar al Avlaki ir tikušies. Taču izmeklētāji pastiprinātu uzmanību pievērsīs tam, kā abi brāļi ir radikalizējušies, īpaši izmeklējot vecākā brāļa Tamerlana 2012. gada ceļojumu uz Dagestānu.

Izmeklētāji noskaidrojuši, ka sprādzienos izmantotās bumbas ir izgatavotas nogalinātā Tamerlana Carnajeva dzīvoklī, kur viņš mitinājies kopā ar savu sievu un meitu. Gan mediji, gan Canajeva sievas Ketrīnas Raselas advokāti apgalvo, ka sieviete, ļoti iespējams, nav zinājusi par gatavošanos terora aktiem. Rasela gan esot sarunājusies ar vīru pa telefonu neilgi pēc tam, kad tika izplatīts aizdomās turēto spridzinātāju apraksts, bet policijā nav vērsusies. Pati Rasela ar Federālā izmeklēšanas biroja pārstāvjiem ir atteikusies sadarboties, jo izmeklētāji pret viņas versiju attiecoties visai skeptiski.

Izmeklētāju uzmanības centrā nonākuši arī vairāki Džohara Carnajeva universitātes biedri. Kazahstānas pilsoņi Diass Kadirbajevs un Azamats Tažajakovs, kā arī amerikānis Robels Filiposs tiek apsūdzēti par izmeklēšanas kavēšanu un nepatiesu liecību sniegšanu. Abi Kazahstānas pilsoņi pēc uzbrukuma ir mēģinājuši atbrīvoties no Džohara Carnajeva datora un somas, kurās atradās pirotehniskie līdzekļi. Tā kā no šīs pirotehnikas bija izbērts šaujampulveris, vienam no kazahiem esot radušās aizdomas par spridzekļu izgatavošanu. Kazahstānas vēstniecība norādījusi, ka tās pilsoņi nav brāļu Carnajevu sabiedrotie terora aktu organizēšanā, bet gan ir apsūdzēti pierādījumu iznīcināšanā. Izmeklētājiem gan Carnajeva datoru ir izdevies atgūt, taču pagaidām nav ziņu par to, kāda informācija tajā atrodama.

Tikmēr bojā gājušā Tamerlana Carnajeva mirstīgās atliekas vakar ir atdotas viņa radiniekiem. Ir zināms arī oficiālais nāves cēlonis, taču tas netiks publiskots līdz brīdim, kamēr netiks izdota oficiāla miršanas atļauja.

Ziņots, ka aprīlī Bostonas maratona laikā, finiša taisnē atskanēja divi bumbas sprādzieni, kuru laikā dzīvības zaudēja trīs cilvēki, bet aptuveni 180 ievainoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti