Rīta Panorāma

Eiropas dienvidus karsēs ilgstoša svelme

Rīta Panorāma

Francijā kritizē mācību atsākšanas plānu

Bosnijā izskata genocīda noliegšanas kriminalizēšanu

Bosnijā izskata genocīda noliegšanas kriminalizēšanu

Bosnijas serbu politiskie līderi iesaistījušies konfliktā ar augstu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) amatpersonu, kas draud palielināt starpkopienu spriedzi savulaik karu pārdzīvojušajā valstī un paralizēt tās politisko dzīvi. Konflikta pamatā ir serbu sašutums par ANO augstā sūtņa Valentīna Inzko mēģinājumu kriminalizēt Dienvidslāvijas kara laikā izdarīto noziegumu neatzīšanu.

Inzko, kurš piedalījās 1995. gada Bosnijas miera līguma parakstīšanā, paudis viedokli, ka ar likuma spēku jāvēršas pret, viņaprāt, notiekošo kara noziedznieku glorificēšanu un ar Srebrenicas slaktiņu saistīto faktu noliegšanu.

Viņa komentārs izskanēja neilgi pēc tam, kad Hāgas tribunāls noraidīja apelācijas prasību lietā pret bijušo Bosnijas serbu komandieri Radko Mladiču saistībā ar apsūdzībām genocīdā un kara noziegumos.

Lai gan Mladičs tika notiesāts par viņa lomu vairāk nekā 8000 bosniešu musulmaņu civiliedzīvotāju nogalināšanā, daudzi serbu nacionālisti viņu joprojām uzskata par varoni, kas aizstāvēja serbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti