Boriss Džonsons plāno pretendēt uz Lielbritānijas premjera amatu

Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons ceturtdien, 16. maijā, apstiprinājis ziņu par iespējamo kandidēšanu uz premjerministra amatu.

Pašreizējā valdības vadītāja Terēza Meja posteni varētu pamest saistībā ar “Brexit” īstenošanas problēmām.  

Spekulācijas par Džonsona pretendēšanu uz konservatīvo partijas līdera posteni izskanēja jau ilgstoši, taču pēdējā laikā viņš nebija pievērsis sev lielu uzmanību.

Tomēr sarīkojumā Mančestrā bijušais ārlietu ministrs un viens no redzamākajiem “Brexit” atbalstītājiem uz reportieru jautājumiem atbildēja īsi un konkrēti: “Protams, es uz to pretendēšu”. 

Tikmēr eksperti norāda, ka Džonsons ticis vainots par vēlētāju maldināšanu saistībā ar valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, tomēr saglabā popularitāti konservatīvo partijas ierindas biedru vidū.  

Interese par augsto amatu esot arī vairākiem Mejas valdības ministriem un vadošajiem likumdevējiem, taču viņi pagaidām nav konkretizējuši savus plānus.

KONTEKSTS:

2016. gada Lielbritānijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Kopš tā laika tika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Savu piekrišanu tam deva ES valstis, taču piedāvāto vienošanos trīs reizes noraidīja britu parlaments. Lielbritānijai bija jāizstājas no ES 2019. gada 29. martā,  taču aprīļa vidū Lielbritānijas premjere Terēza Meja un pārējo ES valstu līderi vienojās par iespēju atlikt "Brexit" līdz 31. oktobrim. Meja gan pauda cerību, ka valsts pametīs bloku ātrāk.

Neskaidrību dēļ pieauga spiediens uz Meju, neapmierinātajiem politiķiem pieprasot lielāku konkrētību par to, kad viņa plāno savu amatu atstāt. Meja ir solījusi to darīt gadījumā, ja parlaments apstiprinātu viņas piedāvāto vienošanos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti