Bojāgājušo skaits aviokatastrofās pērn sarucis par 50%

2019.gadā bojāgājušo skaits lielo komerciālo lidmašīnu katastrofās sarucis par vairāk nekā 50%, salīdzinot ar 2018.gada datiem, liecina aviācijas industrijas pētījuma aplēses.

Pērn aviokatastrofās dzīvību zaudējuši 257 cilvēki, bet 2018.gadā - 534, liecina aviācijas konsultāciju uzņēmuma "To70" dati.

Upuru skaits gada griezumā izrādījies mazāks, neraugoties uz plašu rezonansi izraisījušo lidmašīnas "Boeing 737 Max" katastrofu martā Etiopijā.

Upuru skaita sarukumus atbilst vispārējai tendencei, kas liecina, ka aviācijā upuru skaits samazinās, neraugoties uz to, ka aviācijas pasažieru skaits strauji pieaudzis.

2019.gadā bijuši 86 negadījumi, kuros bijušas iesaistītas lielās komerciālās lidmašīnas, arī astoņi negadījumi, kuros bijuši bojāgājušie, norādīja Nīderlandes uzņēmums "To70". Dzīvību zaudējuši 257 cilvēki.

157 cilvēki zaudēja dzīvību lidsabiedrības "Ethiopian Airlines" lidmašīnas katastrofā martā. Šajā traģēdijā dzīvību zaudēja vairāk nekā puse no gada kopējā upuru skaita.

Uz 5,58 miljoniem lidojumu bijis viens nelaimes gadījums ar bojāgājušajiem, norādīja uzņēmumā.

Aizvadītais gads bijis "viens no drošākajiem gadiem komerciālās aviācijas vēsturē", norādīja tīmekļa vietne "Aviation Safety Network", kas apkopo datus par negadījumiem.

2018.gadā bijuši 160 negadījumi, to vidū 13 ar cilvēku upuriem. Kopumā togad aviokatastrofās dzīvību zaudēja 534 cilvēki.

Globālajai aviācijas industrijai drošākais bijis 2017.gads, kad nenotika neviena reaktīvās pasažieru lidmašīnas avārija, kurā būtu bojāgājušie, un vienīgajos divos negadījumos ar bojāgājušajiem bija iesaistītas divas reģionālās turbopropelleru lidmašīnas. Šajās aviokatastrofās dzīvību togad zaudēja 13 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti