«Boeing» sola «737 MAX» katastrofu upuru ģimenēm un kopienām 100 miljonus dolāru

Uzņēmums "Boeing" trešdien paziņoja, ka piešķirs 100 miljonus dolāru kopienām un ģimenēm, kas cietušas divu tā lidmašīnu "737 MAX" katastrofās, kas laupīja dzīvību 346 cilvēkiem.

Summu raksturojot kā "sākotnējo investīciju" vairāku gadu garumā, "Boeing" norādīja, ka strādās ar vietējām valdībām un bezpeļņas organizācijām, lai nodrošinātu dzīvei nepieciešamos izdevumus, kā arī sekmētu ekonomikas attīstību reģionos, kurus skārušas lidsabiedrību "Ethiopian Airlines" un "Lion Air" katastrofas.

Uzņēmumu "Boeing" tiesā iesūdzējušas daudzas upuru ģimenes.

Gan Indonēzijas aviokompānijas "Lion Air" lidmašīnas "Boeing 737 MAX 8" katastrofā pērn oktobrī, kurā gāja bojā 189 cilvēki, gan martā notikušajā Etiopijas aviokompānijas "Ethiopian Airlines" "Boeing  737 MAX  8" avārijā, kurā dzīvību zaudēja 157 cilvēki, lidmašīna strauji sāka lidot lejup un nogāzās.

Tika konstatēts, ka automātiskā sistēma lidmašīnu modeļos "Boeing  737  MAX  8" un "Boeing  737  MAX  9", kuras nolūks ir palīdzēt pilotiem izvairīties no lidmašīnas priekšgala pacelšanas bīstami augstu, neierastos apstākļos var negaidīti nospiest priekšgalu uz leju un tik spēcīgi, ka piloti to vairs nespēj pacelt atpakaļ. Bīstamās lidmašīnas reisos vairs nelido.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti