Panorāma

Normandijas sarunas beidzas ar pamieru

Panorāma

Panorāma

M. Blumbergs: ASV nav pametušas klimata vienošanos

Blumbergs: ASV uzņēmēji un cilvēki nav pametuši klimata vienošanos

ANO Klimata konferencē, kas notiek Madridē, šajās dienās viesojas daudzi pasaulē pazīstami cilvēki, lai mudinātu samazināt piesārņojumu un līdz ar to globālo sasilšanu. Viņu vidū arī Maikls Blumbergs – filantrops, mediju īpašnieks un bijušais Ņujorkas mērs, kurš pilsētu vadīja tūdaļ pēc 11. septembra teroraktiem. Blumbergs patlaban ir viens no sīvākajiem Donalda Trampa sāncenšiem uz ASV prezidenta krēslu.   

ĪSUMĀ:
  • ANO Klimata konferencē Madridē lielākā uzmanība globāliem spēlētājiem, arī ASV.
  • Viena no populārākajām personām - bijušais Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs, kurš ir arī viens no kandidātiem uz ASV prezidenta amata krēslu.
  • Blumbergs atšķirībā no Trampa aktīvi atbalsta vides projektus.
  • Blumbergs klimata jautājumus Madridē pārrunāja ar EK pārstāvi Dombrovski.
  • Blumbergs paziņoja: Nākamajam ASV prezidentam jāveicina zaļā ekonomika.
  • Ar medijiem Blumergs bija atturīgs un plašāk savas ieceres nekomentēja.
  • Tramps jau ir pavēstījis, ka Blumberga plāni izgāzīsies.

 

ANO Klimata konferencē Madridē ir pārstāvētas teju visas pasaules valstis gan ar delegātiem, gan stendiem, kuros izklāstītas klimata aizsardzības idejas, bet, protams, lielākā uzmanība pievērsta globāli nozīmīgākajiem spēlētājiem, no kuriem ir atkarīga planētas nākotne, to vidū – ASV.

Viena no populārākajām personām šajās dienās un šajos gaiteņos ir bijušais Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs, kurš ir arī viens no kandidātiem uz ASV prezidenta amata krēslu.

Blumbergs atšķirībā no Donalda Trampa aktīvi atbalsta vides projektus.

Blumbergs Madrides Klimata konferencē ieradies, kā pats uzsver, nevis lai kampaņotu par prezidenta vietu, bet runātu par vides problēmām. Tās arī bija galvenās sarunu tēmas, divpusēji tiekoties ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski.

Eiropa plāno tuvākajos gados pilnībā atteikties no kaitīgajiem izmešiem un arī attīstīt zaļo ekonomiku, kas interesē Blumbergu, bet, kas, kā izcēla pats Blumbergs, ir pretrunā ar ASV prezidenta un tagad jau viņa sīvākā konkurenta Donalda Trampa politiku.

“Jau trešo gadu Trampa administrācija ir atteikusies piedalīties ANO Klimata samitā, bet visos šajos gados Blumberga filantropija ir bijusi klātesoša, lai aizpildītu šo tukšumu. Kad prezidents Tramps nolēma atteikties no Parīzes Klimata vienošanās, Blumberga filantropija kopā ar bijušo Kalifornijas mēru Džeriju Braunu apvienoja tūkstošiem pašvaldību un uzņēmu vadītāju, un kopā mēs visi sacījām: “Mēs joprojām piedalāmies!”

Pat tad, ja ASV valdība ir aizgājusi no klimata līgumiem, tas nenozīmē, ka to ir izdarījusi Amerika un Amerikas cilvēki,” paziņoja Maikls Blumbergs.

Viņš sacīja, ka kopā ar Amerikas uzņēmējiem ir izveidots plāns, kā neiedragāt ekonomiku, samazinot kaitīgos izmešus, un ka nākamajam ASV prezidentam būtu jāierobežo subsīdijas un nodokļu atvieglojumi ražotājiem, kuri izmanto ogļu enerģiju, tajā pašā laikā investējot zaļajā ekonomikā, kas radītu jaunas darba vietas.

Donalds Tramps jau ir pavēstījis, ka Blumberga plāni izgāzīsies, taču viņš ir tas, ar ko Tramps labprāt sacenstos.

Ar medijiem Maikls Blumergs bija atturīgs un plašāk savas ieceres nekomentēja.

Iepriekš viņš sacīja, ka atšķirībā no daudziem citiem kandidātiem, savu kampaņu pilnībā sponsorēs pats, jo patlaban ir viens no bagātākajiem cilvēkiem ASV, šajā ziņā pārspējot arī Trampu.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti