Blinkens: NATO apsver iespēju investēt padomju tipa munīcijas ražošanā

NATO izskata iespējas investēt līdzekļus arī padomju laika bruņojuma sistēmās. Par to intervijā CNN paziņojis ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Kā uzskata ASV Baltais nams, visticamāk, Krievija turpinās izdarīt raķešu triecienus pa Ukrainas civilo infrastruktūru. Ziemas iestāšanās kauju aktivitāti varētu samazināt, taču ne apturēt. Tā norādījis Baltā nama nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs.

Amerikāņu eksperti arī uzskata, ka Krievija apzināti izšauj Ukrainas virzienā arī raķetes bez kaujas galviņām, tādējādi veicinot Ukraiņu pretgaisa aizsardzības rezervju izsīkšanu.

Tāpēc NATO izskata iespējas investēt līdzekļus arī padomju laika bruņojuma sistēmās. Par to intervijā CNN paziņojis ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Pēc Blinkena vārdiem, tiek izskatīti visi varianti, lai nodrošinātu ukraiņus ar to bruņojumu, kāds viņiem vajadzīgs un kāds viņiem būs efektīvs. Tas, piemēram, attiecas uz to tehniku, kas Ukrainas bruņoto spēku rīcībā ir jau gadu desmitiem, bet kurai, iespējams, bruņojums vairs netiek ražots.

Vienlaikus CNN ziņo, ka ASV prezidenta administrācija izskata iespēju ievērojami paplašināt ukraiņu karavīru apmācības programmu savā bāzē Vācijā. Ir runa par aptuveni divarpus tūkstošu karavīru apmācīšanu. Turklāt paredzēts mainīt pašu apmācību pieeju, lielāku uzsvaru liekot uz sarežģītiem taktiskiem kauju vešanas paņēmieniem, tostarp koordinējot kājnieku un artilērijas manevrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti