Bils Geitss apņēmies ziedot labdarībai 20 miljardus dolāru

Amerikāņu miljardieris Bils Geitss atkārtoti uzsvēris, ka plāno ziedot labdarībai lielāko daļu savas bagātības. Viņš pavēstījis, ka šomēnes pārskaitīs labdarības fondam 20 miljardus dolāru.

“Raugoties nākotnē, es plānoju atdot gandrīz visu savu bagātību fondam. Tādējādi es noslīdēšu un galu galā izkritīšu no pasaules bagātāko cilvēku saraksta,” vēsta Geitss.

Viņš uzsver, ka uzskata par savu pienākumu atdot resursus atpakaļ sabiedrībai.

“Microsoft” dibinātājs Geitss ilgu laiku bija bagātākais cilvēks pasaulē, bet šobrīd, saskaņā ar žurnāla “Forbes” datiem, viņš ar 122 miljardu dolāru bagātību ir ceturtais bagātākais cilvēks pasaulē. Bagātākais ar 228 miljardus dolāru vērtiem aktīviem ir “Tesla” īpašnieks Īlons Masks.

Geitss jau 2010. gadā pavēstīja, ka ziedos labdarībai lielāko daļu savas bagātības, bet kopš tā laika viņa aktīvu vērtība ir divkāršojusies, norāda BBC.

Geitss ar savu bijušo sievu Melindu izveidoja labdarības fondu, kura līdzekļi tiek izmantoti dažādiem cēliem mērķiem: cīņai ar bīstamām slimībām, piemēram, malāriju Āfrikā, izglītības veicināšanu, sanitāro apstākļu uzlabošanu trūcīgās valstīs.

Fonda rīcībā ir ap 50 miljardi dolāru, no kuriem lielu daļu ziedojis cits amerikāņu miljardieris Vorens Bafets.

Bila un Melindas Geitsu fonds ir arī lielākais privātais ziedotājs Pasaules Veselības organizācijai.

Geitsa fonds ieguldījis miljardiem dolāru cīņā ar malāriju, tuberkulozi, AIDS, Covid-19 un citām slimībām, bet tas piesaistījis arī sazvērestības teoriju piekritēju uzmanību. Viņi raksturo Geitsu kā globālas sazvērestības līderi, kurš ar vakcīnās iebūvētu mikroshēmu palīdzību mēģina kontrolēt pasauli.

“Dažas no šīm teorijām ir tik trakas, ka jāsmejas. Vai tiešām es gribu izsekot cilvēkus? Es tērēju miljardus vakcīnām, es ar tām neko nepelnu, bet vakcīnas glābj dzīvības,” nesen intervijā BBC stāstīja Geitss.

“Kad nesen izgāju ielās, daži cilvēki kliedza uz mani, ka es viņus izsekoju. Tas ir briesmīgi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti