Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Valsts kontroles pilnvaru paplašināšana Saeimā iestrēgusi jau gadu

Pusdiena

ES valstu līderi gatavojas pieņemt lēmumu par "Brexit" sarunu turpmāko gaitu

Krievijas tiesa atzīst bijušo ministru Uļukajevu par vainīgu kukulņemšanā

Bijušajam Krievijas ministram Uļukajevam par kukuļņemšanu - 8 gadi cietumā

Krievijas tiesa atzina bijušo ekonomikas attīstības ministru Alekseju Uļukajevu par vainīgu kukuļņemšanā un piesprieda viņam 8 gadu cietumsodu. 

 Viņš esot pieprasījis 1,7 miljonus eiro no „Rosņeftj” vadītāja Igora Sečina par labvēlīga lēmuma pieņemšanu saistībā ar valsts kompānijas „Bašņeftj” akciju privatizāciju. Par pārkāpumiem prokuratūra lūdz Uļukajevam piespriest 10 gadu cietumsodu, kā arī aptuveni astoņus miljonus eiro lielu naudassodu.

Sodu Uļukajevam būs jāizcieš stingra režīma kolonija. Astoņi gadi ir minimālais cietumsods par kukuļņemšanu. Pats Uļukajevs tiesas spriedumu nosauca par netaisnīgu, ziņoja BBC krievu dienests.

Viņam piemērota arī sodanauda  1,87 miljonu eiro apmērā un noteikts aizliegums astoņus gadus pēc soda izciešanas ieņemt amatus valsts iestādēs un valsts korporācijās.

Krievijas tiesas lēmuma paziņošana Alekseja Uļukajeva lietā notika ar pusotras stundas kavēšanos. Tiesas procesam bija plānots sākties plkst. 9.00 pēc Latvijas laika.

Uzsākot tiesas lēmuma paziņošanu, tiesnese Larisa Semenova atzina Uļukajevu par vainīgu kukuļņemšanā, tālāk turpinot lietas apstākļu izklāstīšanu.

Semenova uzsvēra, ka tolaik Uļukajevs ieņēma Krievijas ekonomikas attīstības ministra amatu, kur viņam bija attiecīgās pilnvaras, lai ietekmētu „Bašņeftj” privatizācijas procesu.

Tādējādi tiesa sava paziņojumā uzsvērusi, ka Uļukajevs esot rīkojies apzināti, vadoties pēc „savtīga iemesla”, pieprasot kukuli no „Rosņeft” vadītāja Igora Sečina.

Par naudas summu vienošanās tika panākta kādā forumā, kur Uļukajevs ar diviem pirkstiem esot norādījis naudas summu ASV dolāros, kuru vēlas saņemt par pozitīvu lēmumu „Rosņeftj” saistībā ar valsts kompānijas „Bašņejft” akciju privatizāciju.

Turklāt tiesas paziņojumā norādīts, ka vienlaikus Uļukajevs apsolījis Sečinam, ka turpinās kavēt šī uzņēmuma darbību, gadījumā, ja „Rosņeftj” tiktu saņemts atteikums par „Bašņeftj” iegādi.

Lēmuma paziņošanas laikā tika demonstrēts arī videoieraksts, kurā nepārprotami redzams, ka Uļukakjevs „Rosņeftj” kompānijas teritorijā pats personīgi paņēma somu ar naudu un ielika to savā automašīnā. Vēlāk Uķukajevu kompānijas teritorijā aizturēja Krievijas varasiestādes.

Apsūdzētais savu vainu noliedzis un uzskata, ka Sečina kukuļa došana esot bijusi provokācija. Šos argumentu Krievijas tiesa noraidīja.

Uļukajevam prokuratūra arī lūgusi atņemt statusu un ordeni par nopelniem tēvzemes labā, kā arī aizliegt ieņemt amatus valsts izpildvarā vai darbu valsts uzņēmumos 10 gadus, par to vēsta "Mediazona".

Uļukajevs iepriekš paudis, ka ir kļuvis par upuri Sečina spēlē par ietekmi Kremlī. Sečinu daudzi uzskata par otru ietekmīgāko cilvēku valstī pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina. Sečins ir arī sens Putina sabiedrotais.

Tāpat tiek izvirzīta versija, ka Uļukajeva notiesāšana ir mēģinājums pašreizējai Krievijas elitei „uzspodrināt” savu tēlu, ko atzinīgi varētu novērtēt sabiedrība, it īpaši pirms nākamā gada prezidenta vēlēšanām.

Uļukajevu aizturēja 2016. gada 15. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt