Bijušais Krievijas politiķis: Par «Putina ideologa» meitas slepkavību atbildību uzņemas «Nacionālā republikas armija»

Bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Iļja Ponomarjovs, kurš vienīgais balsoja pret Krimas aneksiju, paziņoja, ka atbildību par Kremļa saimnieka Vladimira Putina ideologa Aleksandra Dugina meitas Darjas slepkavību uzņemas tā dēvētā "Nacionālā republikas armija" (NRA), ziņo "Ukrainska Pravda".

Bijušais domes deputāts, kurš 2014. gadā pameta Krieviju, intervijā opozīcijas kanālam "Utro Fevraļa" paziņoja, ka Darja Dugina aicināja iznīcināt ukraiņus, bija balss, kas mudināja uz vardarbību un slepkavībām okupētajās teritorijās, un "šo akciju [Duginas slepkavību], tāpat kā citas darbības, kuras notikušas Krievijas teritorijā pēdējos mēnešos, realizēja "Nacionālā Republikas armija"". 

Bijušais domnieks paziņoja, ka "armijas" pārstāvji pilnvarojuši viņu publiskot viņu manifestu, kurā teikts, ka "Krievijas aktīvisti, militārpersonas un politiķi, tagad "Nacionālās republikas armijas" partizāni un kaujinieki, pasludinām kara izraisītājus, laupītājus un Krievijas tautu paverdzinātājus ārpus likuma!"

Manifestā paziņots, ka "armija" pasludina Putinu par varas uzurpatoru un kara noziedznieku, kas izraisījis karu starp brāļu tautām un sūtījis Krievijas karavīrus drošā un bezjēdzīgā nāvē", un "armija" gatavojas atņemt Putinam varu un iznīcināt viņu.  

Tāpat manifestā sola vērsties pret ierēdņiem, spēka struktūru pārstāvjiem, uzņēmējiem, kuri atbalsta Putina režīmu.  

Bijušais deputāts paziņoja, ka atbalsta "armijas" biedru rīcību, un uzsvēra, ka NRA necīnīsies ar civiliedzīvotājiem un nevērsīsies pret civilajiem objektiem.  

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ponomarjovs sarunā ar "Ukrainska Pravda" apstiprināja NRA paziņojumu un sacīja, ka sazinās ar organizācijas pārstāvjiem kopš 2022. gada aprīļa.

Līdz šim gan publiskajos avotos nav ziņu par citām NRA aktivitātēm. "Armijas" manifests publicēts arī saziņas vietnē "Telegram" kanālā ar nosaukumu "Nacionāla republikas armija", kas ir izveidots svētdien, 21. augustā.

KONTEKSTS:

Krievijā netālu no Maskavas sestdienas, 20.augusta, vakarā sprāgstot automašīnai, gājusi bojā galēji labējā filozofa un "krievu pasaules" ideologa Aleksandra Dugina meita Darja Dugina, vēsta Krievijas mediji un amatpersonas. Dugins ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un tiek dēvēts par "Putina smadzenēm" un "Putina Rasputinu".  

Kā vēsta Krievijas tīmekļa medijs "112", tēvs un meita sestdienas vakarā grasījušies braukt mājās no kāda pasākuma vienā automašīnā, tomēr pēdējā brīdī Dugins nolēmis nebraukt kopā ar meitu.

Krievijā uzreiz izskanēja apsūdzības Ukrainai par šo sprādzienu, bet Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks noliedza, ka Kijiva stāvētu aiz šī uzbrukuma. Podoļaks arī pauda, ka notikušais liecina, ka Krievija sāk sagrūt no iekšpuses, un valstī cīņu sāk dažādi politiskie grupējumi, ziņo aģentūra  “Unain”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti