Bijušais kandidāts uz Baltkrievijas prezidenta amatu: Mēs baidāmies no «Zapad 2017»

Baltkrievijai ir neizdevīgi iesaistīties jelkādos politiskos un militāros blokos ar Krieviju, jo tādējādi tā vēl vairāk nošķiras no Eiropas Savienības (ES) un kļūst vēl atkarīgāka no Krievijas, LTV7 raidījumā “Točki nad i” ceturtdien, 14. septembrī, sacīja bijušais kandidāts uz Baltkrievijas prezidenta amatu Vladimirs Ņekļajevs. Mācības “Zapad 2017” tikai veicina šādas situācijas izveidi, raksta rus.lsm.lv.

Ņekļajevs atgādināja, ka arī agrāk Baltkrievijā ir notikušas militāras mācības. Tomēr agrāk tas reti kuru uztrauca.“Visas mācības [iepriekš] notika līdz notikumiem Ukrainā.

Baltkrieviem Krievijas rīcība Ukrainā bija smags psiholoģisks trieciens, no kura ir ļoti grūti atgūties,” skaidroja politiķis.

Viņš pauda, ka Baltkrievijā patlaban notiek militārās infrastruktūras, kas bija uzcelta vēl padomju laikos, remonts. Daudzi objekti iepriekš bijuši pamesti. “Kāpēc būtu jāremontē vecas raķešu šahtas? Protams, ne jau tāpēc, lai tur kartupeļus stādītu,” ironizēja Ņekļajevs. Krievija jau sen tiecas Baltkrievijā izvietot savas armijas bāzes – vispirms aviācijas bāzes, bet tagad – pretraķešu sistēmas, kas būtu kā atbilde NATO spēkiem Polijā.

Ņekļajevs sacīja, ka šobrīd Baltkrievijā norit masīva militāro mācību reklāmas kampaņa. “(..) Baltkrievijas propaganda mācības rāda kā notikumu, ko organizē divas līdzvērtīgas puses,” sacīja politiķis, gan atzīstot, ka, pārāk daudz uzsverot Krievijas spēku, pati Baltkrievija tiek parādīta kā vāja.

“Tas viss ir ļoti bīstami. Taču arī Lukašenko nav izvēles, jo viņš pilnībā ir atkarīgs no Krievijas subsīdijām (..),” norādīja Ņekļajevs. Ja Baltkrievija vienosies ar Krieviju vienā militārā blokā, tad Baltkrievijai nebūs cerību saņemt Rietumu investīcijas un tehnoloģijas. Tādējādi Baltkrievija nonāks vēl dziļākā atkarībā no Krievijas.

Vēstīts, ka "Zapad - 2017" sākās 14. septembrī un ilgs nedēļu. Dažādas amatpersonas daudzkārt uzsvērušas, ka mācības nerada reālus draudus Baltijas valstu drošībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti