Bijušais Čuvašijas gubernators iesūdzējis tiesā Krievijas prezidentu Putinu

Čuvašijas Republikas bijušais gubernators Mihails Ignatjevs vērsies Krievijas Augstākajā tiesā ar prasību pret valsts prezidentu Vladimiru Putinu, apstrīdot valsts vadītāja lēmumu atlaist viņu. Putina valdīšanas 20 gados tas ir pirmais gadījums, kad atlaists reģiona vadītājs iesūdz tiesā prezidentu.

Putins ilggadējo Čuvašijas Republikas vadītāju Mihailu Ignatjevu atbrīvoja no amata janvārī. Atlaišanas iemesls bija uzticības zaudēšana. Iepriekš viņu no savām rindām bija izslēgusi arī valdošā partija “Vienotā Krievija”.

Bijušais Čuvašijas gubernators iesūdzējis tiesā Krievijas prezidentu PutinuUldis Ķezberis

  Ignatjevs, kurš nelielo Čuvašiju bija vadījis kopš 2010. gada, amatu zaudēja pēc vairākiem publiskiem skandāliem. Politiķis saņēma kritiku pēc tam, kad viņš pasākumā par godu Krievijas preses dienai paziņoja, ka būtu jāiznīcina varai kritiski žurnālisti.

  Neilgi pēc tam sašutuma izraisīja video, kurā redzams kā Ignatjevs liek amatpersonai palēkties, lai no viņa rokas saņemtu jaunas ugunsdzēsēju automašīnas atslēgas.

  Ignatjevs ir vērsies Krievijas Augstākajā tiesā ar prasību pret Putinu, apgalvojot, ka prezidents viņu ir atlaidis no amata pretlikumīgi. Pirmā tiesas sēde ir paredzēta 30. jūnijā.

  Putinam pirmo reizi būs jāaizstāvas tiesā pret atlaistu gubernatoru. Iepriekš divi no amata patriekti reģionu gubernatori iesūdzēja tiesā Putina priekšteci Borisu Jeļcinu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti