Bijušais ASV īpašais prokurors Millers sniedzis liecību Kongresā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bijušais ASV īpašais prokurors Roberts Millers šodien sniedzis liecības Kongresa pārstāvju palātas komisijām. Viņš atbildējis uz likumdevēju jautājumiem par veikto izmeklēšanu, kuras laikā tika pētīta Krievijas iejaukšanās 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Savās atbildēs viņš atkārtoti atzinis, ka ASV prezidents Donalds Tramps vairākkārt ir mēģinājis kavēt izmeklēšanu.

Bijušais ASV īpašais prokurors Millers sniedzis liecību Kongresā
00:00 / 02:08
Lejuplādēt

Roberta Millera liecināšana ASV Kongresa tieslietu komitejai tiek uzskatīta par vienu no visvairāk gaidītajām liecībām pēdējo gadu laikā. Tas tāpēc, ka šī ir viena no retajām iespējām plašākai amerikāņu sabiedrībai uzzināt ko vairāk par divu gadu ilgušo izmeklēšanu. Tajā tika konstatēts, ka Krievija sistemātiski iejaucās ASV prezidenta vēlēšanās, taču tiešu pierādījumu par ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņas saistību ar Krievijas valdību nav.

Šīsdienas noklausīšanās laikā Roberts Millers atkārtoti apstiprināja, ka Donalds Tramps vairākkārt ir centies traucēt izmeklēšanas gaitai un pat centies panākt Millera atstādināšanu. Millers atkārtoti uzsvēris, ka viņa ziņojums neattaisno Trampa nodarīto, vienlaicīgi norādot, ka viņš neteiks likumdevējiem, vai prezidents ir pastrādājis noziegumu. Bijušais prokurors uzsvēris, ka tāda ir bijusi un joprojām ir tieslietu departamenta politika, piebilstot, ka Trampu būtu iespējams saukt pie atbildības par izmeklēšanas traucēšanu pēc tam, kad viņš būs prezidenta amatu atstājis. Taču turpmākie lēmumi ir jāpieņem Kongresam, tostarp par to, vai būtu nepieciešams uzsākt prezidenta impīčemnta procedūru.

Komentējot ziņojuma sadaļu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, Roberts Millers paudis pārliecību, ka amerikāņu sabiedrība pilnībā nesaprot Krievijas īstenotās kampaņas apmērus un tās ietekmi. Šeit jāatgādina, ka ASV prezidents šādu iejaukšanos ir atteicies atzīt. Arī dažas dienas pirms liecību sniegšanas Tieslietu departaments pieprasīja, lai Millers pieturas tikai pie ziņojumā rakstītā teksta. Pārstāvju palātas tieslietu komitejas vadītājs Džerijs Nadlers šādu rīcību un rīkojumu došanu nosaucis par ārkārtīgu iedomību un prezidenta administrācijas mēģinājumu slēpt informācijas nonākšanu līdz amerikāņu pilsoņiem.

Atšķirībā no demokrātu likumdevējiem republikāņi šīsdienas noklausīšanās laikā vislielāko uzmanību pievērsuši tam, lai apšaubītu Millera veiktās izmeklēšanas apjomus un atbilstību Tieslietu departamenta vadlīnijām. Savukārt prezidents Tramps, kurš sākotnēji solījies Millera liecības neklausīties, noklausīšanās laikā citējis televīzijas kanāla "FoxNews" raidījumu vadītāja Krisa Volesa teikto, ka šī noklausīšanās ir bijusi demokrātu izgāšanās un traģēdija Roberta Millera reputācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti