Bijušā padomnieka Flinna atzīšanās – bīstama Trampam

ASV politikā turpinās kaislības, kas sākās jau pirms gada, kad par prezidentu tika ievēlēts Donalds Tramps. Jau viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikā radās spekulācijas, ka Krievija ir iejaukusies vēlēšanās, palīdzot Trampam uzvarēt tajās. Trampa bijušā padomnieka Maikla Flinna atzīšanās sacēlusi ievērojamu politisko vētru ASV valdošajās aprindās.

To, ka Trampam Baltā nama saimnieka amatā nonākt palīdzēja Krievija, Tramps pats sauc par “viltus ziņām”. Tikmēr izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos turpinās un pat vainagojusies ar zināmiem panākumiem.

Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Flinns atzinās, ka ir melojis Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB) par savām sarunām ar Krievijas vēstnieku. Runa ir par to pašu Flinnu, kura lietu Tramps būtībā lūdza izbeigt tā laika FIB priekšniekam Džeimsam Komijam.

Pat par spīti tam, ka Flinns atzinies un viņam izvirzītas apsūdzības nepatiesu liecību sniegšanā, Tramps taktiku nav mainījis, vēršot kārtējo uzbrukumu pret savu sāncensi pērnā gada vēlēšanās Hilariju Klintoni.

"Man ir ļoti žēl, kas notika ar ģenerāli Flinnu. Man ir ļoti, ļoti žēl. Par notikušo varu teikt, ka Klintone ir melojusi FIB ļoti daudzas reizes, un nekas ar viņu nav noticis. Flinns vienreiz sameloja, un FIB iznīcināja viņa dzīvi. Tas ir apkaunojoši. Tas ir ļoti negodīgi," teica Tramps.

Šajā lietā Tramps ir nonācis pretrunās ar saviem iepriekšējiem izteikumiem. 2. decembrī ASV prezidents savā kontā "Twitter" ierakstīja, ka viņš februārī atlaidis Flinnu, kurš melojis ASV viceprezidentam un FIB. Šāds izteikums ir nepatiess - februārī Tramps neatlaida savu padomnieku, jo viņš no amata atkāpās pats. Šāda tvīta publicēšana Trampa pozīcijas var tikai sarežģīt.

Jaunajam prezidentam pārejas laikā nav liegts veidot starptautiskās attiecības, taču tas ir jāsaskaņo ar aizejošo valdību. Tramps vēlējās uzlabot attiecības ar Krieviju, nesaskaņojot to ar Obamas administrāciju. Kā paredz Logana likums, starptautisko attiecību veidošana bez saskaņošanas ar aizejošo valdību ir pielīdzināma noziegumam.

Prezidenta advokāts Džons Douds uzsver, ka Tramps ir galvenais likumu izpildītājs, tādēļ viņam ir tiesības izteikt savu viedokli par jebkuru gadījumu. Trampa pirmais prezidentūras gads bijis sarežģīts, un pēdējo mēnešu notikumi liecina, ka vieglāk nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti