Biedrību «Memoriāls» apsūdz Krievijas «konstitucionālās iekārtas pamatu graušanā»

Krievijas Tieslietu ministrijas Galvenā pārvalde cilvēktiesību aizsardzības organizāciju "Memoriāls" apsūdzējusi "konstitucionālās iekārtas pamatu graušanā", vēsta laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz iestādē veiktās pārbaudes rezultātiem.

"Memoriāls", pēc pārbaudītāju atzinuma, "nodarbojas ar aktīvu politisko darbību ar mērķi radīt negatīvu sabiedrisko viedokli par augstāko valsts varas orgānu īstenoto valsts politiku, izsaka noraidošu attieksmi pret norādīto varas institūtu lēmumiem un darbībām, pret sākotnējās izmeklēšanas rezultātiem un tiesu spriedumiem plašu rezonansi izraisījušās krimināllietās".

Pārvalde min divus piemērus šādām darbībām - citātu no "Memoriāla" 2014.gada augusta paziņojuma par to, ka "Krievijas darbības pret Ukrainu atbilst agresijas definīcijai", kā arī tā paša gada februārī biedrības mājaslapā publicētā viedokļa, ka tā dēvētā Bolotnaja laukuma lieta ir safabricēta.

Atbilstoši ministrijas ierēdņu viedoklim "Memoriāla" līdzstrādnieki "grauj Krievijas Federācijas konstitucionālos pamatus, aicinot uz pastāvošās varas gāšanu, politiskā režīma maiņu valstī".

Biedrība "Memoriāls" apvieno vairākus desmitus nevalstisko organizāciju Krievijā un citās valstīs, veic pētniecisko, cilvēktiesību aizsardzības un izglītības darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti