Dienas notikumu apskats

Nobela Miera prēmiju piešķir aktīvistiem par cīņu pret seksuālo vardarbību

Dienas notikumu apskats

JKP rīt sāks sarunas par valdības veidošanu

Bez vēsts pazudis Interpola prezidents Mens Honvei

Bez vēsts pazudis Interpola prezidents

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Interpola prezidents Mens Honvei pēdējo reizi redzēts Francijā pirms došanās uz Ķīnu, taču no brauciena nav atgriezies. Mens ir Ķīnas pilsonis, augstu stāvoša amatpersona Ķīnā valdošajā Komunistiskajā partijā. Par Interpola prezidenta noslēpumaino pazušanu izmeklēšanu sākusi Francija, kur bāzēts starptautiskās organizācijas galvenais birojs.

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola prezidents Mens Honvei pēdējo reizi redzēts septembra nogalē, kad no Interpola galvenā biroja Lionā, Francijā, devās uz Ķīnu. Par to aģentūrai AFP piektdien, 5.oktobrī, pavēstīja izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti. Francijas policija sāka izmeklēšanu pēc tam, kad par Mena bezvēsts pazušanu varasiestādes informēja viņa sieva.

Avoti saka, ka Mens „nepazuda Francijā”. Viņš devies prom no valsts 29.septembrī, pagājušajā sestdienā, vēsta Francijas mediji.

Pagaidām informācija par notiekošā apstākļiem ir skopa. 64 gadus vecais Mens ir Ķīnas pilsonis un pēc ievēlēšanas amatā 2016.gadā pirmais Interpola vadītājs no Ķīnas. Viņa termiņš amatā ir līdz 2020.gadam.

Mens ir augstu stāvoša Ķīnā valdošās Komunistiskās partijas amatpersona. Pirms kļūšanas par Interpola prezidentu viņš bija Ķīnas sabiedriskās drošības viceministrs. Kritiķi norādīja, ka amats viņam deva kontroli pār valsts slepenpoliciju. Pēc Mena ievēlēšanas Interpola prezidenta amatā 2016.gadā cilvēktiesību organizācijas pauda bažas, ka tas var palīdzēt Ķīnai vajāt politiskos disidentus, kas aizbēguši no valsts.

Pekina Mena ievēlēšanu augstajā amatā skatīja kā iespēju iegūt lielāku starptautisko palīdzību, lai notvertu apsūdzētos par ekonomiskiem noziegumiem, piemēram, korumpētas amatpersonas. Pret tām nežēlīgu cīņu pēdējos gados vedusi Ķīnas prezidenta Sji Dziņpina valdība. Tomēr atsevišķas valstis sūdzējušās, ka Ķīnas aģenti šo operāciju ietvaros aizsegā darbojušies šo valstu teritorijā bez vietējo varasiestāžu atļaujas vai piekrišanas.

Saskaņā ar Interpola interneta mājaslapā vēstīto, Menam ir gandrīz 40 gadu pieredze krimināltiesību un policijas darbā, tostarp jautājumos par narkotiku izplatības kontroli un cīņu pret terorismu.

Interpols izplatījis paziņojumu, kurā norāda, ka ir informēts par medijos ziņoto Mena „iespējamo pazušanu”, vēsta aģentūra “Reuters”. Paziņojumā teikts, ka šī ir lieta, kas jāizskata attiecīgajām varasiestādēm Francijā un Ķīnā. Vienlaikus uzsvērts, ka ikdienas darbu starptautiskajā organizācijā koordinē tās ģenerālsekretārs, nevis prezidents. Mens vada Interpola izpildkomiteju, kas ir atbildīga par organizācijas darbības vispārējā virziena noteikšanu.

Interpols ir starpvaldību organizācija, kuras ietvaros sadarbojas tiesībsargājošās iestādes un aģentūras no 192 valstīm, lai koordinētu cīņu pret starptautisko noziedzību. Organizācija var izsludināt personas starptautiskā meklēšanā, taču tā nevar izdot aresta orderus un tai nav tiesību sūtīt policistus uz valstīm šo personu aizturēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti