Bez rezultātiem beidzas kārtējās «Brexit» sarunas

Lielbritānijas “Brexit” ministrs Dominiks Rābs un Eiropas Komisijas delegācija vadītājs Mišels Barnjē nav spējuši panākt progresu jautājumā par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Negaidīta abu amatpersonu tikšanās notika svētdien, 14.oktobrī, Beļģijas galvaspilsētā Briselē.

Tikšanās iepriekš nebija plānota, un arī mediji izplatīja vienīgi videomateriālu, kurā redzams, kā Rābs pamet sarunas. Viņš komentārus nesniedza.

Savukārt Barnjē pēc neilga brīža paziņoja, ka būtisks progress sarunās nav panākts. Neraugoties uz visām pūlēm, vairāki nozīmīgākie jautājumi vēl joprojām esot atvērti.

Tikmēr eksperti norāda, ka negaidītās sarunas varētu būt pieskaņotas šonedēļ gaidāmajam bloka dalībvalstu līderu samitam. Rābs iepriekš paziņoja, ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības ieilgs vismaz līdz novembrim, bet svētdien notikušās negaidītās sarunas varētu liecināt par zināmu progresu Īrijas un Ziemeļīrijas robežproblēmas un savstarpējās tirdzniecības jautājumos.

KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms.

Eiropas Komisija jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti