Berluskoni zaudē Senāta deputāta imunitāti

Itālijas Senāts balsojumā atņēmis deputāta mandātu bijušajam premjeram Silvio Berluskoni, jo viņš notiesāts lietā par krāpšanos ar nodokļiem. Berluskoni, kurš dominējis Itālijas politikā divas desmitgades, tagad draud arests saistībā ar citām apsūdzībām, jo viņš zaudējis deputāta imunitātei pret kriminālvajāšanu. Pats Berluskoni apsūdzības noliedz un  uzstāj, ka tās ir politiski motivētas, viņš no politikas aiziet negatavojas.

Pirmo reizi kopš 90.gadu vidus pretrunīgi vērtētais itāļu politiķis Silvio Berluskoni, kurš trīs reizes bijis premjerministrs, ir palicis ārpus parlamenta. Itālijas parlamenta augšpalāta trešdienas vakarā viņam atņēma senatora mandātu saistībā ar to, ka viņš ir notiesāts lietā par krāpšanos ar nodokļiem.

Vēl pirms balsojuma Berluskoni, kurš apsūdzības noliedz, uzrunāja simtiem savu atbalstītāju, paziņojot, ka „šī ir rūgta diena demokrātijai", bet solot palikt politikā:

„Mēs negatavojamies doties prom uz kādu klosteri. Mēs esam šeit, jūs esat šeit, mēs paliksim šeit! Šodien ir sēru diena likumam un demokrātija. Mēs labi zinām, ka neviens vairs nevaram būt mierīgi par savām tiesībām un brīvību. Tādēļ mums ir jāpaliek uz vietas. Mums nav jākrīt izmisumā, ka centriski labēju spēku līderis vairs nav senators. Ir arī citu partiju līderi, kas nav parlamentā."

Kaut gan Berluskoni nebūs mandāta parlamentā, gaidāms, ka viņa ietekme Itālijas politikā saglabāsies.

Šomēnes sašķeļoties centriski  labējai partiju koalīcijai, viņš ir atjaunojis savu partiju „Forza Italia" jeb „Uz priekšu, Itālija". Analītiķi lēš, ka iedzīvotāju vidū tai joprojām ir ievērojams atbalsts. „Forza Italia" arī paziņojusi par aiziešanu no sociālistu premjera Enriko Letas vadītās koalīcijas. Tas gan nenovedīs pie valdības sabrukuma, jo kādreizējā Berluskoni protežē Andželīno Alfāno vadītā deputātu grupa solījusi to turpināt atbalstīt.

Berluskoni oktobrī tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņa mediju koncernā „Mediaset". Tiesa Milānā viņam piesprieda četru gadu cietumsodu, kuru amnestijas dēļ samazināja līdz vienam gadam, un viņam aizliegts sešus gadus piedalīties vispārējās vēlēšanās. Likums nosaka, ka Berluskoni vecuma personām (viņam ir 77 gadi) sods jāizcieš mājas arestā vai strādājot sabiedriskos darbus. Politiķis paudis vēlmi izvēlēties pēdējo variantu.

Tomēr pēc senatora mandāta atņemšanas viņam draud arests citās krimināllietās, jo tagad viņš zaudējis arī imunitāti pret kriminālvajāšanu. Berluskoni ir piespriests arī vairāku gadu cietumsods par nepilngadīgas prostitūtas pakalpojumu izmantošanu un viena gada cietumsods par to, ka viņam piederošā laikrakstā tika publicēts policijas slepeni noklausītas sarunas teksts. Šie cietumsodi nav stājušies spēkā, jo ir iesniegtas apelācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti