Berluskoni sola atmaksāt iekasēto nodoklī par galveno dzīvesvietu

Bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni svētdien solīja, ka gadījumā, ja viņa vadītā koalīcija uzvarēs februārī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, viņš atmaksās Itālijas iedzīvotājiem naudu, ko viņi samaksājuši kā pašreizējā Itālijas premjera Mario Monti valdības noteikto nodokli galvenajai dzīvesvietai.

Uzrunājot sanākušos mītiņā Milānā, Berluskoni atkārtoja solījumu, ka uzvaras gadījumā atcels nepopulāro nodokli un atdos iedzīvotājiem tajā 2012.gadā samaksāto naudu "kā kompensāciju par valsts kļūdainajiem lēmumiem".

Publika, kurā galvenokārt bija Berluskoni labēji centriskās partijas "Brīvības tauta" (PDL) biedri, solījumu sveica ar ovācijām.

Par valsts ieslīgšanu ekonomikas lejupslīdē Berluskoni jau iepriekš ir vainojis Monti valdības īstenoto nodokļa galvenajai dzīvesvietai atjaunošanu, paskaidrojot, ka tas samazināja īpašumu vērtību, paralizēja mājokļu tirdzniecību un nopietni kaitēja būvniecības nozarei. Berluskoni valdība nodokli galvenajai dzīvesvietai atcēla 2008.gadā.

Berluskoni, kas jau trīs reizes ir bijis Itālijas premjers, solīja, ka nodoklī samaksāto iedzīvotāji saņems atpakaļ. ja viņš kļūs par ekonomikas ministru valdībā, kuras vadītājs būtu viņa protežē Andželino Alfano. Viņš norādīja, ka tāds solis ļautu finanšu institūcijām "atgriezt smaidu nodokļu maksātāju sejās".

Četrus miljardus eiro (2,8 miljardus latu), kas būtu nepieciešami iemaksātā nodokļa atmaksai, Berluskoni plāno iegūt no nodokļu palielināšanai cigaretēm un azartspēlēm, kā arī itāļu īpašumu Šveicē aplikšanas ar nodokli, kas, kā viņš paziņoja, vien papildinātu valsts budžetu ar pieciem miljardiem eiro (3,5 miljardiem latu) gadā.

Pirms parlamenta vēlēšanām Berluskoni partija "Brīvības tauta" ir atjaunojusi aliansi ar partiju "Ziemeļu līga".

PDL un "Ziemeļu līga" bija sabiedrotās 2011.gadā, kad novembrī Berluskoni atkāpās no premjera amata, dodot vietu tehnokrāta Mario Monti valdībai.

"Ziemeļu līga" atteicās atbalstīt Monti valdību, bet PDL to atbalstīja, līdz pērn decembrī atbalstu pārtrauca, izraisot Monti atkāpšanos pēc valsts budžeta pieņemšanas un pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu. Vēlēšanas notiks 24.‒25.februārī.

Pēc sabiedriskās domas aptaujām, Berluskoni vadītā labēji centriskā koalīcija pašlaik ir otrajā vietā pēc kreisi centriskās koalīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti