Berlīnē plāno plašu demonstrāciju pret rasismu un naidu

Sagaidāms, ka desmitiem tūkstošu cilvēku Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, piedalīsies demonstrācijās pret naida kurināšanu un rasismu.

Vācijā šādas demonstrācijas pēdējā laikā notiek itin bieži. To skaidro kā atbildi tam, ka valstī pieaug pret migrāciju vērsts noskaņojums, kas arī izpaudies sabiedrības lielā atbalstā galēji labējai partijai „Alternatīva Vācijai”, kas guva labus rezultātus aizvadītajās vēlēšanās un kurai sola arī panākumus vēlēšanās Bavārijā.

Pret rasismu un naida kurināšanu vērstas demonstrācijas Vācijā pēdējos mēnešos notikušas bieži, un tajās lielākoties protestētāji vēršas pret galēji labējās eiroskeptiķu partijas „Alternatīva Vācijai” politiku, kas gūst arvien lielāku sabiedrības atbalstu.

Jau svētdien Bavārijā notiek landtāga vēlēšanas, un aptaujas liecina, ka Kristīgi sociālā savienība, kas šajā Vācijas federālajā zemē atradusies pie varas ilgāk nekā 70 gadus, visticamāk, zaudēs absolūto vairākumu.

Un pirmo reizi Bavārijas landtāgā iekļūšanu sola partijai "Alternatīva Vācijai".  Vācijas sabiedrība ir sašķēlusies par spīti tam, ka valsts gan no sociālā nodrošinājuma viedokļa, gan ekonomiski atrodas augstā punktā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti