Sadaļas Sadaļas

Berlīnē notiks pirmais Latvijas radošās diasporas sadarbības forums

Lai uzsāktu radošās diasporas kustību sadarbībai kultūras diplomātijā, no 31. oktobra līdz 1. novembrim Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiks pirmais Latvijas radošās diasporas sadarbības forums. Tajā aicināti piedalīties ārvalstīs dzīvojošie Latvijas radošie profesionāļi, kā arī kultūrpolitikas un kultūrizglītības veidotāji un producenti no Latvijas.

Forumā tiks prezentēti iegūtie radošās diasporas profesionāļu kartēšanas rezultāti, apspriesta līdzšinējā pieredze un rosinātas jaunas iniciatīvas ārvalstīs strādājošo mākslinieku, mūziķu, dizaina un citu jomu profesionāļu sadarbībai ar Latviju.

Pasākumā piedalīsies arī Latvijas kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) un Eiropas Kultūras parlamenta ģenerālsekretārs Karls Ēriks Normans (Karl Erik Norrman). Ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies ārvalstīs strādājoši latviešu mākslinieki un radošo nozaru uzņēmēji. Plānotas tematiskas diskusijas par radošo profesionāļu sadarbības iniciatīvām, diasporas māksliniecisko kopu (koru, deju kopu, amatierteātru, amatniecības u. c.) lomas stiprināšanu kultūras diplomātijā un iespējām un izaicinājumiem sadarbības projektu finansiālajam nodrošinājumam.

Forumā iniciēs radošās diasporas kustību un izstrādās konkrētus ierosinājumus Latvijas kultūras diplomātijas un sadarbības attīstīšanai. Neformālajā programmā interesentiem būs iespēja apmeklēt Berlīnes vadošās kultūras institūcijas, lai izzinātu to pieredzi sadarbībā ar Baltiju.

Visi ārvalstīs strādājošie Latvijas radošie profesionāļi, radošo nozaru studenti un citi kultūras un ar to saistīto jomu speciālisti ar pieredzi vai interesi par sadarbību ar Latvijas partneriem, kā arī diasporas māksliniecisko procesu uzturētāji un ideju ģeneratori aicināti pieteikties bezmaksas dalībai forumā, līdz 15. oktobrim aizpildot pieteikuma anketu mājaslapā www.radi.me.

Forumu rīko Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA). Pasākumu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Latvijas vēstniecība Vācijā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Lai pirms Berlīnes foruma plaši apzinātu radošās diasporas redzējumu, aicina līdz 27. septembrim piedalīties aptaujā, kuras mērķis ir pirmo reizi plaši apzināt ārpus Latvijas dzīvojošu radošo profesiju pārstāvjus un viņu domas par profesionālajām iespējām mītnes zemē un sadarbības pieredzi ar Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt