Berlīnē notiks Lībijas miera sarunu otrā kārta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vācijas galvapilsētā Berlīnē trešdien norisināsies Lībijas miera sarunu otrā kārta. Vieni no galvenajiem apspriežamajiem jautājumiem būs gatavošanās šogad paredzētajām parlamenta vēlēšanām un ārvalstu karavīru izvešana no karadarbības pārņemtās valsts. 

Vācijas un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) rīkotajās sarunās pirmo reizi piedalīsies pērn oktobrī izveidotās Lībijas pārejas valdības pārstāvji. Sanāksmē apspriedīs nākamos paveicamos darbus, kas nepieciešami Lībijas ilgtspējīgai stabilizēšananai, paziņojusi Vācijas Ārlietu ministrija.

Berlīnē notiks Lībijas miera sarunu otrā kārta
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Sarunu centrālais jautājums būs 24. decembrī paredzēto nacionālo vēlēšanu norise. Tās būs pirmās vēlēšanas Lībijā kopš 2014. gada.

Konferencē apspriedīs arī ārvalstu karavīru un algotņu izvešanu no Lībijas. ANO apgalvo, ka pašlaik valstī atrodas vairāk nekā 20 000 militārpersonu un algotņu. Viņu vidū ir kaujinieki no Turcijas, Krievijas, Sudānas un Čadas.

Tāpat plānots runāt par vienotu drošības spēku izveidi Lībijā, vēsta ziņu aģentūra AFP.

2020. gada janvārī Berlīne uzņēma Lībijas miera sarunu pirmo kārtu. Toreiz sarunās piedalījās ANO atzītā Nacionālās saskaņas valdība, kas kontrolēja Lībijas rietumdaļu, kā arī valsts austrumdaļu kontrolējošās “Lībijas nacionālās armijas” pārstāvji.

Pie sarunu galda sēdās arī Amerikas Savienoto Valstu, Eiropas Savienības, Krievijas un Ķīnas pārstāvji.

Toreiz pasaules līderi apņēmās izbeigt ārvalstu iejaukšanos Lībijas konfliktā un saglabāt ieroču embargo.

Pērn oktobrī Lībijā spēkā stājās pamiers un darbu uzsāka pārejas valdība, kuras uzdevums ir apvienot sadalītās valsts institūcijas, uzsākt valsts atjaunošanas darbus un sagatavoties parlamenta vēlēšanām.

ANO īpašais sūtnis Lībijā Jāns Kubišs maijā paziņoja, ka ārvalstu karavīru izvešana un valsts austrumus un rietumus savienojošo autoceļu atvēršana ir iestrēgusi.

Ar energoresursiem bagāto Ziemeļāfrikas valsti pārņēma vardarbība pēc tam, kad 2011. gadā gāza ilggadējo diktatoru Muammaru Kadafi. Etniski un ideoloģiski atšķirīgie dumpinieku grupējumi, kuri panāca Kadafi režīma galu, nespēja vienoties par Lībijas nākotni un sāka cīnīties viens pret otru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti