Berlīnē gaidāmi Covid-19 noliedzēju protesti

Vācijas galvaspilsētas Berlīnes ielās sestdien, 29. augustā, plānojuši iziet vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, kas protestē pret koronavīrusa pandēmijas laikā ieviestajiem ierobežojošajiem pasākumiem. Protestus aicinājušas sarīkot vairākas radikālas organizācijas. Varas iestādes ir publiskus pasākumus aizliegušas, gatavojoties dažādai notikumu attīstībai.  

Līdzšinējās demonstrācijas, kas vērstas pret koronavīrusa pandēmiju ierobežojošajiem pasākumiem, Vācijā bija pulcējušas gan Covid-19 noliedzējus, gan vakcinācijas pretiniekus, gan sazvērestību teoriju piekritējus, galēji labējos ekstrēmistus un galēji labējos politiķus no partijas “Alternatīva Vācijai”.

Berlīnē gaidāmi Covid-19 noliedzēju protestiUģis Lībietis

Arī šajā nedēļas nogalē Berlīnē bija plānojuši ierasties aptuveni 22 000 cilvēku no visas valsts, taču varas iestādes publiskos pasākumus aizliedza, norādot, ka iepriekšējos protestos augusta sākumā cilvēki nav valkājuši aizsargmaskas un nav ievērojuši sociālo distancēšanos.

Pēc šī aizlieguma Berlīnē ir pieteikts aptuveni tūkstotis protesta akciju, un to atbalstītāji aicina pārkāpt aizliegumus, turklāt tiek mudināts pielietot arī vardarbību.

Protesta akciju organizē Štutgartē bāzēta grupa “Querdenker 711”, kas apstrīdējusi aizliegumu Vācijas Konstitucionālajā tiesā. Tāpat šī grupa aicina nekavējoties atlaist Vācijas valdību un atcelt visus koronavīrusa dēļ ieviestos ierobežojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti