Bērings-Breivīks tiesā ierodas ar nacistu sveicienu

Norvēģijas masu slepkava Anderss Bērings-Breivīks otrdien, 15.martā, tiesā, kurā viņš apsūdz valsti par viņa cilvēktiesību neievērošanu ieslodzījuma laikā, ieradās ar nacistu sveicienu, vēsta BBC.

Savus apstākļus cietumā viņš salīdzināja ar "spīdzināšanu".

Bērings-Breivīks kopš 2012. gada izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku nogalināšanu Ūteijas salā.

Otrdien ienācis tiesas zālē Breivīks pacēla roku nacistu sveicienā uzreiz pēc tam, kad policija bija noņēmusi viņam rokudzelžus.

Bērings-Breivīks savu prasību par cilvēktiesību neievērošanu pamato ar divu Eiropas Cilvēktiesību konvencijas punktu pārkāpumu: pirmais - "viņa privātās un ģimenes dzīves" neaizskaramību, un otrs - "nehumāna vai pazemojoša izturēšanās vai sods".

Viņa advokāts Eistens Storvīks aģentūrai AFP bija sacījis, ka Bērings-Breivīks cietumā "savas izolācijas dēļ ir kļuvis uzvilkts". "Viena no svarīgākajām lietām, kas viņam cietumā bija jādara, bija mācības [studijas Oslo Universitātē politikas zinātnē], ko viņš tagad ir pārtraucis. Es domāju, ka tā ir zīme, ka izolācija ir atstājusi negatīvu iespaidu uz viņa psiholoģisko veselību," sacījis Storvīks.

Tikmēr varas iestādes norāda, ka Bēringa-Breivīka korespondence tiek kontrolēta, lai neļautu viņam radīt "ekstrēmistu tīklu".

Ja tiesa nolems, ka Bēringa-Breivīka apstākļi cietumā ir pārāk strikti un tie aizskar viņa cilvēktiesības, tad varētu sekot kādi atvieglojumi.

Saistītie raksti
8 komentāri
breiviks
ar savu rīcību vienkārši parāda un izmanto absurda situāciju Eiropā! Cilvēks,kurš nogalinājis desmitiem cilvēku pēc taisnīguma principa būtu jānogalina. Valsts varai cilvēki ir deleģējuši vardarbību - karu un tiesu! Senos laikos vardarbība bija radinieku rokās ,tāpēc valdīja asinsatriebība...,bet kopš centralizētas varas iedibināšanās ,tā piesavinājās soda veikšanu. Bet ,ja tiks degradēta taisnīga tiesa,kā princips...,tad cilvēki atgriezīsies pie pārbaudītām vērtībām -linča tiesas,asinsatriebības.
> breivīkam
dažās atpalikušās islāma valstīs linča tiesa ir lielā cieņā. tu runā kā īstens radikālais islāmists:))))))
Mans Vārds
Kapēc man, LV vidējam lasītājam būtu par to jāuzzin? Tas taču ir pilnīgi skaiders, ka Viņš vēlas uzmanību. Kapēc mūsu mēdiji šitos pilnīgi bezvērtīgos s* cilā?
Dzintars un Osipovs
apskaujas un vienojas ilgā un kaislīgā skūpstā:)))))
reptilis
Mūsu sveiciens! Mūsu varonis!
Sēne
Un ar ko tas jūsu varonis atšķiras no Parīzes teroraktu rīkotājiem? Jūsuprāt, ja nav musulmanis, tad drīkst visu, arī slepkavot? 3 deģenerāti...
Prapesors
Bērings-Breivīks ir īsts patriots un ists putina un isis skolnieks !
Mulkis
Tiesi ta !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti