Benedikts XVI pēdējā ģenerālaudiencē piemin pāvesta amata priekus un grūtības

Romas pāvests Benedikts XVI trešdien savā pēdējā ģenerālaudiencē Svētā Pētera laukumā Romā pieminēja pāvesta amatā piedzīvoto "prieku un gaišumu", kā arī lielas grūtības, un pateicās katoļticīgajiem, ka viņi respektējuši viņa lēmumu ceturtdien atstāt pāvesta amatu.

Pāvests izmantoja savu pēdējo ģenerālaudienci, lai aicinātu atjaunot ticību un lai runātu par savu garīgo pieredzi, astoņus gadus vadot 1,2 miljardus Romas katoļu visā pasaulē. Viņa uzrunai beidzoties, tā tika sveikta ar laukumā sapulcējušos desmitiem tūkstošu ticīgo ovācijām.

Benedikts XVI atcerējās, ka pirms astoņiem gadiem, kad viņš tika ievēlēts par pāvestu, viņš lūdzis Dievu viņu vadīt. "Un tas Kungs tiešām ir mani vadījis, es biju viņam tuvu, katru dienu varēju sajust viņa klātbūtni," sacīja Benedikts XVI. "Tā bija daļa no Baznīcas ceļojuma, kurā ir bijuši prieka un gaišuma brīži, bet arī ne tik viegli brīži," viņš atzina. Pāvests sacīja, ka Romas katoļu baznīca ir kā kuģis, kas brauc pa vētrainām jūrām, bet Dievs "neļaus tam nogrimt".

Viņš pateicās kardināliem, garīdzniecībai Romā, Vatikāna amatpersonām, priesteriem un draudzēm visā pasaulē, sakot, ka "pāvesta sirds tiecas uz visu pasauli". Benedikts XVI sacīja, ka pieņēmis lēmumu atkāpties, labi apzinoties tā nopietnību un novatorismu, bet arī ar "dziļu mieru domās". "Pēdējos mēnešus es jutu, ka mans spēks ir mazinājies, un es lūdzu Dievu apgaismot mani, lai es pieņemtu pareizo lēmumu nevis savā, bet Baznīcas labā," sacīja pāvests. "Mīlēt Baznīcu nozīmē arī būt ar drosmi izdarīt smagu izvēli," viņš piebilda.

Vatikāna amatpersonas pastāstīja, ka uz pāvesta pēdējo ģenerālaudienci tika izdalītas 50 tūkstoši biļešu, bet uz to ieradās 200 tūkstoši. Biļešu ieguvējiem bija iespējams apsēsties īpaši sagatavotos krēslos.

Benedikts XVI vispirms runāja itāliski, bet pēc tam sveica ticīgos arī franču, vācu, angļu un citās valodās, šādi demonstrējot Romas katoļu baznīcas globālo raksturu. Pāvests, stāvot poupmobilī, lēni izbrauca pa ejām starp ticīgo pūļiem. Parasti ziemā pāvests notur savu iknedēļas ģenerālaudienci kādā zālē Vatikānā, bet šoreiz tas notika ārpus telpām lielā apmeklētāju skaita dēļ.

Benedikts XVI, kurš 11.februārī pārsteidza pasauli ar ziņu par savu gaidāmo atkāpšanos, atstās Romas pāvesta amatu ceturtdien pulksten 20 pēc vietējā laika (21 pēc Latvijas laika). Pēc tam tiks sasaukts kardinālu konklāvs, kurš no sava vidus ievēlēs jaunu pāvestu.

Pāvests trešdien un ceturtdien tiksies ar kardināliem, bet pēc tam ar helikopteru dosies uz pāvestu vasaras rezidenci Kastelgandolfo, kur viņš no balkona pēdējoreiz sveiks ticīgos, pirms viņa atkāpšanās stāsies spēkā.

Benedikta XVI tituls pēc Romas pāvesta amata atstāšanas būs emeritētais pāvests, otrdien paziņoja Vatikāns. Viņu joprojām varēs uzrunāt "Viņa Svētība Benedikts XVI", žurnālistiem sacīja Vatikāna preses sekretārs Federiko Lombardi. Tāpat viņš varēs valkāt balto pāvesta tērpu.

Emeritētais pāvests mūža nogali pavadīs nelielā klosterī Vatikānā, nododoties lūgšanām un pārdomām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt