Dienas notikumu apskats

Ukrainas tiesa piespriedusi 14 gadu cietumsodu diviem krievu karavīriem

Dienas notikumu apskats

Valdība pieņem lēmumu neatbalstīt LMT un "Lattelecom" apvienošanu

Beļģu specdienesti: Džihādisti uz Eiropu nosūtījuši vēl vairāk kaujinieku

Beļģu specdienesti: Džihādisti uz Eiropu nosūtījuši vēl vairāk kaujinieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Teroristiskais grupējums "Islāma valsts" jeb “Daīš”, kas ir uzņēmies atbildību par teroraktu sarīkošanu Parīzē un Briselē, uz Eiropu un arī uz Beļģiju ir nosūtījis vēl vairāk kaujinieku, liecina Beļģijas atbildīgo dienestu informācija. Tikmēr Beļģijas galvaspilsēta pakāpeniski atgriežas pie  normālas dzīves pēc 22.martā pārdzīvotajiem teroraktiem. 

Beļģijas policija ir arestējusi vairākus cilvēkus, kurus tur aizdomās par līdzdalību sprādzienu sarīkošanā Briseles lidostā un metro, taču tas nav iznīcinājis teroristu tīklu. Briselē saglabā trešo augstāko draudu līmeni.

Beļģijas galvaspilsētā Briselē saglabā augsto trešo terorisma draudu līmeni četru līmeņu skalā un medijus ir aplidojusi ziņa, ka valstī, tāpat kā citviet Eiropā, ir iesūtīti jauni džihādistu kaujinieki, par ko vēsta Beļģijas draudu analīzes koordinācijas vienība.

Plašāk šīs ziņas Beļģijas atbildīgi dienesti nekomentē, vien norāda, ka jauni uzbrukumi ir ticami un ļoti iespējami.

Beļģijas policija ir arestējusi vairākus cilvēkus, kurus tur aizdomās par līdzdalību sprādzienu sarīkošanā Briseles lidostā un metro, un uzskata, ka ieslodzījumā ir arī trešais Briseles lidostas spridzinātājs, par kuru tiesa terorisma eksperti ir izteikuši šaubas, norādot, ka viņiem šķiet, ka notvertais melo par savu vainu, slēpjot kāda cita pēdas. Reidi turpinās, un Beļģijas dienesti nav slēpuši, ka terorisma tīkls, visticamāk, ir iespaidīgs un plašs.

Bažās par drošību Beļģijas atbildīgie dienesti ilgstoši bija lieguši arī Briselē sarīkot miera gājienu terorisma upuru piemiņai, kas par spīti augstajam draudu līmenim tomēr notika nedēļas nogalē un pulcēja vairākus tūkstošus cilvēku.

Galvaspilsētas Briseles dzīve citādi šķietami ir atriezusies parastajā ritmā. Slēgta arvien paliek Briseles Mālbēkas metro stacija, kur tāpat kā lidostā 22. marta rītā nogranda sprādziens, taču pirmdien, 18.aprīlī, Latvijas Radio novēroja, ka metro stacijas iekšienē, otrpus policijas lentēm un metāla barjerām, pie kurām joprojām gulst ziedi un svecītes, dzirdama urbju, darbarīku skaņa, kas liecina, ka to pamazām gatavo atgriešanai darbībā.

Arī starptautiskā lidosta joprojām strādā ārkārtas apstākļos, jo saspridzinātā reģistrācijas zāle ir aizstāta ar pagaidu teltīm, un arī sagaidītājiem arvien ir liegts ienākt lidostas teritorijā.

Briseles ielās citādi vēl vairāk pastiprinātu drošību nemana, policijas klātbūtne ir redzama kā iepriekš un turpinās arī bruņotu karavīru patruļas.

Saskaņā ar ASV izlūkdienestu datiem teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" jeb “Daīš” rindās Sīrijā un Irākā karo ap 20 000 ārzemnieku, arī 3400 rietumvalstu pārstāvji, no kuriem daudzi ir atgriezušies Eiropā un ir vislielākais drauds drošībai.

"Islāma valsts" uzņēmās atbildību par 13.novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā bojā gāja 130 cilvēku, kā arī par Briseles 22.marta teroraktiem, kur teroristu sarīkotos sprādzienos Briseles starptautiskajā lidostā un metro stacijā bojā gāja 32 cilvēki, bet ievainojumus guva vairāk nekā 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti