Dienas notikumu apskats

Makrons ar vizīti Ķīnā centīsies uzlabot tās sadarbību ar Eiropas Savienību

Dienas notikumu apskats

Piena iepirkuma cenu kritumu skaidro ar globālām svārstībām

Beļģijas valdībai draud krišana Sudānas migrantu skandāla dēļ

Beļģijas valdībai draud krišana Sudānas migrantu skandāla dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Beļģijas valdībai draud krišana Sudānas migrantu skandāla dēļ. Premjers Šarls Mišels ir uzdevis pārbaudīt, kā notika 100 Sudānas iebraucēju izraidīšana no Beļģijas. Pastāv aizdomas, ka Beļģijas migrācijas ministrs ir ļāvis Sudānas diktatora pārstāvjiem pašrocīgi atlasīt migrantus izraidīšanai un pēc atgriešanās Sudānā šie cilvēki esot spīdzināti.

Beļģijas valdība ir uz sabrukuma robežas, jo lielākā koalīcijas partija – flāmu nacionālisti - ir paziņojuši, ka drīzāk atstās valdošo koalīciju, nekā pieļaus sava migrācijas ministra Teo Frankena atkāpšanos.

Beļģijas premjers uz to reaģēja ar paziņojumu, ka viņš nepieļaus šantāžu ne no viena koalīcijas partnera. Mišels ir licis uzsākt pārbaudi par to, kā pērn notika 100 Sudānas iebraucēju izraidīšana no Beļģijas. Tiek ziņots, ka migrācijas ministrs Frankens esot atļāvis Sudānas valdības delegācijai izvēlēties, kurus migrantus viņi vēlas atkal uzņemt šajā kara plosītajā valstī.

Sudānas līderis Omars al Baširs, kurš pie varas ir nācis valsts apvērsuma laikā 1989.gadā, tiek uzskatīts par diktatoru. Viņa izdošanu par noziegumiem pret cilvēci pieprasa Hāgas tribunāls.

Tādēļ pastāv bažas, ka Sudānas valdības delegācijai pēc būtības tika ļauts atlasīt izdošanai no Beļģijas režīma politiskos oponentus. Pēc atgriešanās Sudānā šie cilvēki esot spīdzināti.

Flāmu nacionālistu partijas vadītājs un Antverpenes mērs Barts Devēvers jau ir skaidri paziņojis, ka nepieļaus sava ministra aiziešanu no valdības. Partija ir pazīstama ne tikai ar vēlmi panākt Flandrijas atdalīšanos no Beļģijas, bet arī ar visai asu nostāju pret iebraucējiem.

Apzinoties, ka flāmu partijas aiziešana nozīmētu valdības krišanu un ārkārtas parlamenta vēlēšanas, premjers ir sacījis, ka izmaiņas ministru sastāvā šobrīd netiek apspriestas.

Tas jau ir licis opozīcijā esošajiem sociālistiem paziņot, ka valstī vairs nav premjera, jo visu nosaka flāmu partijas vadītājs Devēvers, kurš pat nestrādā valdībā.

Beļģijas vicepremjers Kriss Pēterss, kurš pārstāv trešo koalīcijas partiju – Flāmu kristīgos demokrātus, ir uzsvēris, ka valdības krišana būtu pēdējais, kas šobrīd vajadzīgs valsts ekonomikai.

Kopš 2014. gada strādājošajai valdībai ir izdevies stabilizēt ekonomisko situāciju un atjaunot izaugsmi. Tomēr, lai noturētu esošos rādītājus, esot nepieciešams turpināt iesāktos darbus. Un ārkārtas vēlēšanas tam noteikti traucēs. Tādēļ partija, kas gāzīs valdību, būšot atbildīga par iespējamo ekonomiskās situācijas pasliktināšanos.

Šobrīd nākamās Federālā parlamenta vēlēšanas ir paredzētas nedaudz vairāk kā pēc gada, 2019.gada maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti