Beļģijas policija dzen pēdas Briseles terora aktā iesaistītajiem

Visu nakti uz trešdienu, 23. martu, vairākās vietās Beļģijā ir turpinājušās policijas operācijas, dzenot pēdas otrdien, 22.martā, teroraktos iesaistītajiem.

Raidorganizācija BBC vēsta, ka palīgā nākuši arī ASV dienestu eksperti. Ir ziņas, ka reidos Briselē ir atrasti ieroči un ķīmiskas vielas, bet šobrīd pagaidām nav ziņu par būtiskiem rezultātiem to personu atrašanā, kuras ir aizdomās par līdzdalību teroraktos.

Saskaņā ar Beļģijas mediju teikto, policija meklē vēl vienu cilvēku, kurš varētu būt iesaistīts Mālbēkas metro stacijas spridzināšanā un ir pametis notikuma vietu.

Atbildību, kā jau vēstīts, par nodarījumu ir uzņēmies teroristiskais grupējums „Islāma valsts” jeb „Daīš”. Teroristi arī solījuši, ka šī nebūs pēdējā reize un Beļģija var rēķināties ar jauniem uzbrukumiem.

Paredzams, ka trešdien sabiedriskā transporta tīkls Briselē pakāpeniski ir atsācis darboties normālajā ritmā, arī metro, taču vilcieni nepietur visās stacijās, tā liecina Briseles sabiedriskā transporta mājaslapa. Līdzīgi ir ar vilcieniem – ne visas stacijas ir atvērtas.

Slēgta paliek starptautiskā Zaventemas lidosta, kurā allaž nolaidušās arī aviokompānijas „airBaltic” lidmašīnas no Rīgas. Tā kā daudzi ārzemnieki nevar pamest Briseli, tad pilsētas viesnīcas piedāvā naktsmājas par brīvu.

Otrdienas vakarā notika klusa, emocionāla akcija Briseles vecpilsētā - pie Biržas nama dega svecītes un pie tām bija novietoti plakāti ar uzrakstu „Je suis Bruxelles” jeb „Es esmu Brisele”. Cilvēki ar krītiņiem atstāja savus vēstījumus uz asfalta.

Tomēr Brisele bija brīvāka un daudz atvērtāka nekā novembrī, kad pilsētā uz vairākām dienām izsludināja augstāko terorisma draudu līmeni tūlīt pēc notikumiem Parīzē un kad tiešām nedarbojās nedz sabiedriskais transports, nedz strādāja veiklai, vecpilsēta bija tukša. Bet tagad viss it kā notiek, mazāk aktīvi, nekā ierasts, taču dzīve it kā tajā pašā laikā turpinās.

Beļģijā ir trīs dienu sēras, karogi būs pusmastā un šķiet, ka tieši šodien pēc vakardienas lielā šoka sāpes varēs izjust daudz vairāk. Tas ir kā pēc jebkuras kaut vai kritiena traumas – otrā diena ir visbriesmīgākā. Un var tikai līdzjūtīgi domāt par tiem simtiem ģimeņu, kas sēro par saviem zaudētajiem vai ievainotajiem tuviniekiem.

Pasaules līderu reakcija uz Briseles terora aktiem

  Jau ziņots, ka otrdienas, 22.marta, rītā pa diviem sprādzieniem nogranda Briseles lielākajā, Zaventemas starptautiskajā lidostā un Briseles metro. Terora aktos dzīvību zaudējuši aptuveni 30 cilvēki un vēl desmitiem ir ievainoti. Pieļauts, ka uzbrukumus izdarījuši teroristi-pašnāvnieki. Lidosta un metro ir pārtraucis darbu.

  Atbildību par sprādzienu sēriju Briselē uzņēmies radikālais islāmistu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts”, ziņo mediji.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti