Beļģijas izlūkdienesti veic vērienīgas iekšējās pārbaudes bažās par ārvalstu iefiltrēšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Par Eiropas Savienības (ES) un NATO objektu aizsardzību atbildīgie Beļģijas izlūkdienesti uzsākuši vērienīgas pārbaudes bažās par Krievijas un citu pušu iespējamo iefiltrēšanos. Ziņa par pārbaudēm parādījusies neilgi pēc kāda trauksmes cēlēja apsūdzībām par to, ka pretizlūkošanas dienesta vadītājs esot biedējoši iecietīgs pret Krieviju.

ĪSUMĀ:

  • Kāds trauksmes cēlējs bažījas, ka Beļģijas pretizlūkošanas dienesta vadītājs esot biedējoši iecietīgs pret Krieviju.
  • Pēc trauksmes cēlēja paustajām apsūdzībām Beļģijas izlūkdienesti uzsākuši vērienīgas pārbaudes, ziņo "EUobserver".
  • Kāds Beļģijas laikraksts vēsta, ka izlūkdienesta pārraudzības struktūra pēdējo mēnešu laikā šajā sakarībā sākusi 20 lietu izmeklēšanu.
  • No tām 15 lietas uzsāktas militārās izlūkošanas dienestā, bet iekšzemes drošības dienestā - piecas.
  • Beļģijas militārā izlūkdienesta priekšnieks Klods Van de Voorde norādījis, ka izmeklēšana nebūs viegla.

Beļģijas izlūkdienesti veic vērienīgas iekšējās pārbaudes bažās par ārvalstu iefiltrēšanos
00:00 / 02:35
Lejuplādēt
Beļģijas organizācijas līdzās darbam nacionālo drošības interešu jomā pret ārvalstu spiegošanas aktivitātēm aizsargā arī ES un NATO ēkas. Tāpat izlūkdienesti rūpējas par to 47 000 ES un NATO darbinieku drošību, kas dzīvo Beļģijā. ES institūcijas iepriekš brīdinājušas, ka Briselē bāzējas simtiem Krievijas un Ķīnas spiegu.

 

Nesen kāds trauksmes cēlējs Beļģijas iekšzemes drošības dienestā pauda apsūdzības, ka pretizlūkošanas dienesta vadītājs esot biedējoši iecietīgs pret Krieviju. Kad trauksmes cēlējs par šo problēmu paudis bažas organizācijas iekšienē, Beļģijas izlūkdienesta pārraudzības struktūras izmeklētājs draudējis viņam un viņa ģimenei.

Pēc trauksmes cēlēja pausto apsūdzību saņemšanas Beļģijas izlūkdienesti uzsākuši vērienīgas pārbaudes bažās par Krievijas un citu pušu iespējamo iefiltrēšanos. Par to ziņo medijs "EUobserver". Savukārt kāds Beļģijas laikraksts vēsta, ka izlūkdienesta pārraudzības struktūra pēdējo mēnešu laikā šajā sakarībā sākusi 20 lietu izmeklēšanu. No tām 15 lietas uzsāktas militārās izlūkošanas dienestā, bet iekšzemes drošības dienestā - piecas. Dažās lietās tiek izmeklēta Krievijas iespējamā ietekme, bet citās - citu ārvalstu darbības.

Viena lieta uzsākta saistībā ar bijušo militārās izlūkošanas dienesta virsnieku. Viņam ar kādu Krievijas majoru un, kā noprotams, čečenu bandītu piederējis privāto lidmašīnu uzņēmums. Tas apkalpojis VIP klientus, medijam "EUobserver" apliecināja avots Beļģijas drošības struktūrās.

Militārās izlūkošanas dienestā un iekšzemes drošības dienestā kopā strādā aptuveni 1300 darbinieku. Beļģijas militārā izlūkdienesta priekšnieks Klods Van de Voorde norādījis, ka izmeklēšana nebūs viegla. Viņš atzīmējis, ka pēdējā reize, kad Beļģija bija notiesājusi nodevēju, bija 80. gados.

Pērn no amata saistībā ar trūkumiem slepenu dokumentu apritē un glabāšanā tika atstādināts militārās izlūkošanas dienesta pretizlūkošanas vadītājs. Tas bija vēl viens signāls tam, cik izplatītas ir problēmas drošības struktūrās.

Izlūkošanas eksperts Marks Galeoti medijam "EUobserver” kādā no intervijām jau iepriekš bija norādījis, ka Beļģija ir šokējoši nepietiekami ieguldījusi savos starptautiskajos pienākumos. Viņš atzinis, ka, runājot ar ierēdņiem Eiropā, bieži saskāries ar bažām par Briseli kā vājo posmu starp Eiropas Savienību un NATO.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti