Pusdiena

Sodītas personas grib izskaust no visas valsts pārvaldes

Pusdiena

Bēgļu izraidīšanas gadījumā prognozē lietas pret valsti Cilvēktiesību tiesā

Beļģijas armijā dien 50 karavīri - dažādu radikālu ideju piekritēji

Beļģijas armijā dien 50 karavīri - dažādu radikālu ideju piekritēji

Beļģijas armijas rindās dien vismaz 50 cilvēki, kas pieder pie dažādām radikālām organizācijām. Tostarp daži no viņiem ir saistīti ar galēji labējo grupējumu “Odina kareivji”, kas noskaņots pret bēgļiem un iebraucējiem.

Beļģijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji saka, ka šo cilvēku gaitām tiek sekots līdz, bet, kamēr viņi nav izdarījuši neko pretlikumīgu, viņus nevar atlaist no dienesta.

Grupējums ar nosaukumu “Odina kareivji” ir galēji labēja kustība, kas tika nodibināta Somijā 2015. gadā oktobrī. Tās atbalstītāji ir noskaņoti pret bēgļiem, imigrantiem un citiem iebraucējiem, kas ierodas Rietumos. Tomēr "Odina kareivji" atsakās sevi dēvēt par neonacistiem vai radikāļiem.

“Odina kareivji” ir izplatījušies ļoti ātri un ir sastopami gan Norvēģijā, gan Zviedrijā, gan Igaunijā un tagad arī Beļģijā. Turklāt četri no viņiem dien Beļģijas armijā.

To savā rakstā žurnālā “Knack” atklāja žurnālists Kristofs Klerikss. “Ja jūs paskatīsieties uz to, kā šie cilvēki ģērbjas, tad redzēsiet, ka viņiem bieži vien ir īsi mati, melna jaka ar kapuci un cīņas simbolu no vācu mitoloģijas,” norādīja Klerikss. „Bet tās, protams, ir tikai ārējās pazīmes. Viņi paši apgalvo, ka viņi nav radikāļi. Tomēr Beļģijas slepenie dienesti domā pretēji un pieskaita viņus pie labējiem ekstrēmistiem,” stāsta žurnālists.

Kopumā Beļģijas bruņotajos spēkos ir aptuveni 50 cilvēki, kuri pieder pie dažādām radikālām organizācijām vai kustībām.

Valsts konstitūcijā nostiprinātā pulcēšanās brīvība un armijas iekšējie noteikumi ļauj kareivjiem piedalīties dažādās biedrībās, kamēr vien tās nav aizliegtas. Tomēr tas var ietekmēt kararvīru karjeru un iespējas saņemt pielaidi slepenai informācijai, saka Klerikss.

“Militārais izlūkdienests ļoti uzmanīgi pēta katru karavīru, kurš varētu būt iesaistīts ekstrēmistu organizācijās. Pēdējās dienās ir kļuvis zināms, ka armijas rindās ir gan tā dēvētie “Odina kareivju”, gan dažādu motociklistu klubu biedri, gan arī radikālo islāma ideju piekritēji. Pēdējie starp tiem, visticamāk, nepieder ne pie vienas organizācijas, tomēr armijai ir aizdomas, ka viņiem ir radikālas idejas,” norāda Klerikss.

Beļģijas Aizsardzības ministrijas preses sekretāre norādīja, ka 50 cilvēki ir visnotaļ neliels skaitlis, ņemot vērā, ka kopumā bruņotajos spēkos dien 30 000 karavīru.

Turklāt viens no četriem minētajiem “Odina kareivju” biedriem pēc sarunas ar savu priekšnieku jau ir aizgājis no militārā dienesta. Publiski netiek atklāts, kādās armijas vienībās atrodas šie karavīri.

Beļģijas bruņotie spēki pēdējos mēnešos tiek plaši iesaistīti ielu patrulēšanā un sabiedriskās kārtības nodrošināšanā Briselē un citur valstī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt