Panorāma

Finanšu noziegumu prokuratūra pārceļas uz VID ēku

Panorāma

Lietuvā ar Covid-19 saslimuši vēl 311 cilvēki

Beļģijā tuvu Covid-19 cunami vilnim

Beļģijā tuvu Covid-19 «cunami vilnim»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

“Mēs esam ļoti tuvu cunami vilnim,” tā saslimstības ar Covid-19 pieaugumu raksturo Beļģijas veselības ministrs, atzīstot, ka valsts zaudējusi kontroli pār vīrusa izplatību. Šajās dienās saslimušo skaits pieaug par apmēram 10 tūkstošiem ik dienu, un reanimācijas nodaļās atrodas trīs reizes vairāk Covid-19 slimnieku, nekā tas bija martā. Brisele kļuvusi par vienu no vīrusa visvairāk skartajām pilsētām Eiropā.

Šis ir netipisks skats Briselei saulainā laikā – visas āra terases ir tukšas un neviena cilvēka, neviena pusdienotāja. No pirmdienas, 19. oktobra, uz veselu mēnesi slēgti visi restorāni. Bārus un kafejnīcas slēdza jau iepriekš. Tuvi personiski kontakti ārpus mājsaimniecības tagad atļauti tikai ar vienu cilvēku.

Beļģijā, īpaši Briselē, tik ļoti pieaugusi saslimstība ar Covid-19, ka testēšanas vietas un laboratorijas netiek galā, un bija izveidojušās ļoti garas rindas. Neraugoties uz to, katru dienu testu veica ap 60 tūkstošiem cilvēku.

Savukārt tagad garās rindas pie Covid-19 testēšanas centriem ir likvidētas, jo valdība ir nolēmusi, ka pārbaudīties varēs tikai tie, kam jau ir simptomi. Iepriekš varēja pārbaudīties arī tie cilvēki, kas bijuši saskarē ar kādu Covid-19 slimnieku vai arī iebraukuši no tā dēvētajām sarkanajām zonām.

Valdība gan pati atzīst, ka šāda testējamo loka samazināšana nav labs risinājums. Tas darīts aiz izmisuma.

“Mēs visi esam vienā situācijā. Mums jābūt uzmanīgiem. Nav viegli sev pateikt, ka atkal jāatgriežas pie brīvības ierobežojumiem, taču mēs arī saprotam, kāpēc mēs to darām,” atzina Antuāns Sansī, kurš gaida Covid-19 testu.

Arī slimnīcās atkal pieaug Covid-19 slimnieku skaits, un ārsti bažījas, ka drīz var pietrūkt vietu  slimnīcās. Piemēram, slimnīcā Ljēžā, kas ir viena no Covid-19 smagi skartajām Beļģijas pilsētām, sāk trūkt darbinieku. Aptuveni 20% slimnīcās strādājošo paši ir slimi, un brīvprātīgo ir krietni mazāk, nekā bija pavasarī.

Arī Beļģijas veselības ministrs Franks Vandenbruks runājis par Covid-19 lavīnu, kas draud aprīt Beļģijas veselības aprūpes sistēmu: “Tas ir sniega pikas efekts. Tā kļūst par lavīnu – par lavīnu uz slimnīcām, par lavīnu visiem ārstiem.

Un kļūst neiespējami ārstēt pacientus, kuriem ir sirds problēmas un kuriem ir traumas.

Nu, es uzskatu, ka no šī brīža mēs varam runāt par briesmīgu situāciju.”

Tāpēc papildus restorānu slēgšanai un aicinājumam cilvēkiem strādāt no mājām, ja vien tas iespējams, Beļģijā ieviesta komandantstunda – no pusnakts līdz 5 rītā. Un pilsēta tiešām ir kā izmirusi.

Savukārt dienas laikā Briseles ielas ir tikai mazliet tukšākas nekā ierasts. Gandrīz visi ir maskās un dodas iepirkties arī uz nepārtikas veikaliem. Par maskas nevalkāšanu draud 250 eiro liels sods.

Beļģijā atkal tik strauji pieaugusi saslimstība ar Covid-19, jo cilvēki noguruši no pandēmijas un ilgajiem ierobežojumiem. “Tā ir taisnība, mums ir grūti. Bet lieta ir tāda, ka mēs nevaram atrisināt Covid-19 problēmu, jo cilvēki nav disciplinēti,” atklāja restorāna “Gout et Saveur” īpašnieks Henriks Martins.

Un veidojas apburtais loks – cilvēki ir noguruši no ierobežojumiem, tāpēc tos vairs neievēro, tad pieaug saslimušo skaits un tiek noteikti atkal jauni ierobežojumi, no kuriem cilvēki, visticamāk, atkal nogurs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti