Beļģijā pieprasa sociālo taisnīgumu un aktīvu cīņu pret klimata izmaiņām

Beļģijas galvaspilsētā Briselē notikusi kārtējā demonstrācija, kuras laikā aktīvisti pieprasīja aktīvāku rīcību cīņā pret klimata izmaiņām. Pasākuma organizētāji uzsver, ka šo mērķi iespējams sasniegt, nodrošinot arī sociālo taisnīgumu.

"Klimata jautājums ir plašāks, nekā sākotnēji šķiet. Lai atrisinātu klimata problēmu, mums jāpārvērtē vispasaules sabiedrības struktūra. Mēs patlaban skaidri redzam tendenci pretnostatīt cilvēkus, kuri protestē pret klimata izmaiņām un kuri iestājas par savām ekonomiskām interesēm. Mēs domājam, ka ir iespējams izstrādāt politiku, kas nodrošina cīņu pret  klimata izmaiņām un sociālo taisnīgumu," sacīja aktīvists Briū Vatelets.

Akciju organizēja dažādas nevalstiskās organizācijas, arodbiedrības un vairāku sociālo kustību pārstāvji, un tās galvenais lozungs bija "Tiesības tagad!".

Aktīvisti arī atsaucās uz valsts konstitūciju, kurā ikvienam paredzētas tiesības uz pienācīgu dzīvi, tostarp labvēlīgu vidi, darbu, vienlīdzīgām tiesībām un pieejamu veselības aprūpi. Šīs idejas ir aktuālas ikvienam cilvēkam, tāpēc Briseles ielās izgāja apmēram 17 000 cilvēku.

Tikmēr vietējie politikas eksperti šo akciju saista arī ar maija vidū gaidāmajām Eiropas Parlamenta un Beļģijas federālajām un vietējām vēlēšanām. "Zaļie" un kreisi orientētie politiskie spēki tajās varētu gūt labus panākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti