Beļģijā nošauti trīs cilvēki, tostarp divas policistes; aizdomas par teroraktu

Beļģijas pilsētā Ljēžā kāds vīrietis nošāvis divas policistes un vienu cilvēku stāvošā automašīnā, kā arī divus policistus ievainojis, vēsta BBC.

Vīrietis bija uzbrucis policistēm ar nazi un pēc tam atklājis uguni ar policistes šaujamieroci.

Bēgot no likumsargiem, vīrietis sagrāba ķīlnieci - kādas vietējās skolas apkopēju. Policistiem izdevās uzbrucēju nošaut.

"Pusvienpadsmitos no rīta persona, bruņojusies ar kabatas nazi, sekoja divām policistēm un pēc tam uzbruka sadurot un atņemot viņām ieročus. Abas policistes tika nogalinātas. Viņš turpināja uzbrukumus. Atklāja uguni uz automašīnu, nogalinot 22 gadus vecu pasažieri. Tad viņš devās uz vidusskolu un sagrāba par ķīlnieci apkopēju. Iesaistījās apšaudē ar policistiem, ievainoja četrus no viņiem, līdz tika nošauts," notikušo raksturoja Ljēžas prokurors Filips Duljē.

Vīrieša rīcības motīvi pašlaik nav skaidri, tomēr iesaistījusies par terorismu atbildīgā prokuratūra, norādot, ka "ir pazīmes, kas norāda uz teroraktu".

Vietējos medijos avoti policijā apstiprinājuši, ka uzbrucējs kliedzis "Allahu Akbar" pirms uzbrukuma.

Beļģijas raidorganizācija RTBF informēja, ka šāvējs tikai pirmdien ticis atbrīvots no cietuma un tieši tur viņš, iespējams, radikalizējies.

Skolā, kurā notika apšaude, ieradies Beļģijas premjerministrs un karalis, izsakot līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem.

Beļģijā joprojām ir aktīvs paaugstināts terorisma draudu līmenis, kas tika izsludināts 2015.gadā, kad Briselē bāzēta teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" šūniņa sarīkoja asiņainus teroraktus vairākās vietās Parīzē un pēc tam Briseles lidostā. Kopumā šajos teroraktos gāja bojā vairāk nekā 160 cilvēku.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti