Rīta Panorāma

Vatikānā aizvadīs klusas Lieldienas

Rīta Panorāma

Intervija ar dakteri un profesori Guntu Ancāni

Beļģijā Lieldienas bez šokolādes olām

Beļģijā Lieldienas noritēs stingros ierobežojumos

Beļģijā, kur Lieldienās cieņā ir šokolādes olas, šogad būs jāiztiek bez tām, jo valdība noteikusi stingrus ierobežojumus, un līdz ar to cilvēki vairās apmeklēt saldumu veikalus.

Briseles vecpilsētā, kur allaž īpaši Lieldienu laikā ir tūristu pilns, tagad ir visai tukšs un kluss, taču veikalnieki tik un tā ir izrotājuši skatlogus svētku noskaņās.

Šokolāde ir viena no Beļģijas vizītkartēm un arī Lieldienu laikā, - nevis kā pie mums olas krāso vai vāra sīpolu mizās, bet iegādājas dažāda izmēra aromātiskas šokolādes olas.

Par spīti pandēmijas noskaņojumam, gan šokolādes veikaliņu īpašnieki, gan daži vientuļie pircēji, kas tajos iegriežas, tomēr nezaudē cerību, ka vismaz šo īpašo tradīciju vīruss neizbeigs.

“Šokolāde vienmēr sagādā prieku, jo tā ielīksmo cilvēkus. Un es domāju, ka šis ir īstais laiks ēst daudz šokolādes un dzert daudz saldu dzērienu,” pārliecināta Briseles iedzīvotāja Anne Linne Kaksruda.

Beļģija ir starp tām Eiropas valstīm, kuru vīruss ir skāris visvairāk un tāpēc arī šīs Lieldienas, gaidāms, paies stingros ierobežojumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti