Beļģijā izsludina otro augstāko terorisma draudu līmeni

Beļģijas galvaspilsētā Briselē izsludināta paaugstinātas drošības trauksme, pēc tam kad pretterorisma operācijā Vervjē, Beļģijas austrumos netālu no Nīderlandes un Vācijas robežas, vakar nogalināti divi terorismā aizdomās turētie un viens aizturēts. Šie cilvēki, kuri esot atgriezušies no Sīrijas, gatavojušies īstenot valstī liela mēroga teroraktus, apstiprināja Beļģijas prokuratūra.

Situācija Beļģijas galvaspilsētā

Patlaban situācija Briselē ir klusa un mierīga. Vakarā gan ilgi virs pilsētas riņķoja helikopters, un tās ir ierastas skaņas, kad pilsētā pulcējas valstu vadītāji un vai kādas citas svarīgas personas, taču šoreiz situāciju pilsētā uzraudzīja ļoti vērīgi.

Brisele atrodas diezgan tālu no Austrumu pilsētas Vervjē, kur ceturtdien norisinājās pretterorisma operācija un divus terorismā aizdomās turētos nogalināja, bet vienu aizturēja. Viņi esot nodomājuši veikt plaša mēroga teroraktus visā valstī, līdz ar to visa Beļģija atrodas spriedzē un īpašā drošības uzraudzībā.

Beļģijā ir izsludināts trešais terorisma draudu līmenis, kas ir otrais augstākais visu līmeņu skalā.

Piektdien Briseles ielās varētu būt vairāk policistu, īpaši publiskajās vietās, metro, daudz par notikušo runās mediji.

Piektdien plkst.12 pēc Latvijas laika prokuratūrā Briselē būs preses konference, kas vakar notika trīs valodās: abās beļģu nacionālajās – franču un flāmu, kā arī angliski.

Neesot sakara ar uzbrukumu „Charlie Hebdo”

Policija apgalvo, ka šiem teroristiem nav bijis sakars ar notikušo Parīzē, proti, apšaudēm satīriskā žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijā. Tajā pašā laikā ir ziņas, ka ieroči, kas izmantoti slaktiņā Parīzē, ir iegādāti tepat, Beļģijā, Dienvidu stacijas tuvumā, kas ir visai centrāla vieta un arī zināma kā vide, kurā uzturas plaša Briselē dzīvojošo arābu kopiena.

Zināms, ka nogalinātie teroristi un viens aizturētais, kuri pamatīgi pretojošies policijai un apšaude Vervjē pilsētā bijusi vērienīga, ir atgriezušies no Sīrijas. Beļģija ir viena no tām Eiropas valstīm, kuras pilsoņi visai lielā skaitā ir devušies karot uz Sīriju un Irāku.

No Eiropas valstīm kopumā uz Irāku un Sīriju karot aizbrauc tūkstoši, un Beļģija pēc iedzīvotāju skaita ir viena no tām valstīm, kuras pilsoņi iesaistās visaktīvāk.

Kā saka eksperti, aizbraucot šie lielākoties jaunie cilvēki ir vienkārši entuziasti, bet tur tālumā viņi kļūst par radikāļiem, par lielāko draudu paši savai zemei, un tieši viņu atgriešanās ir lielākais bieds.

Vietējos medijos šādu emocionālu stāstu, ko par saviem pazudušajiem radiniekiem ir vēstījuši vietējie cilvēki, ir ļoti daudz.

To, ka kādu dienu šī terorisma ēna noslieksies pāri Beļģijai, eksperti jau prognozēja kādu laiku, norādot, ka daudziem cilvēkiem pat prātā neienāk, cik daudz trauksmes zvanu dienā saņem īpašie dienesti un kādi teroristu patvērumi šeit veidojas.

Latvijas prezidentūras atklāšana Briselē

Piektdien Briselē paredzēts arī Latvijas prezidentūras atklāšanas koncerts ar Elīnas Garančas piedalīšanos. Pašlaik pastāv cerība, ka viss varēs norisināties pēc plāna un būs mierīgi.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā kopumā ir sākusies ļoti negaidīti dramatiski, un visām līdzšinējām vēlmēm un mērķiem tagad ir jāpievieno arī šī – cīņa pret terorismu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Beļģijas austrumos Vervjē notika pretteorisma operācija, kurā nogalināti divi cilvēki un viens ievainots. Aculiecinieki stāstījuši, ka dzirdēja skaļu apšaudi un vismaz trīs skaļus sprādzienus. Sociālajos tīklos publicēta informācija, ka pilsētā centrā atrodas ievērojams skaits policistu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti