Beļģijā bezmaksas joda tabletes izdalīs ne tikai AES tuvumā dzīvojošiem

Ikvienam Beļģijas iedzīvotājam sākot no nākamā gadu izdalīs joda tabletes, lai tādējādi pasargātu cilvēkus no iespējamas atomelektrostacijas katastrofas sekām, tā pavēstījusi valsts veselības ministre Megija de Bloka. 

Ar joda tabletēm, ja izplūstu radiācija, cer novērst iespēju saslimt ar vairogdziedzera vēzi. Paredzams, ka tabletes nogādās visās Beļģijas aptiekās, un katastrofas gadījumā cilvēkiem tās būs pieejamas. Priekšroka būs bērniem, grūtniecēm un mātēm, kuras baro savus mazuļus ar krūti.

Jau tagad tabletes dala tiem iedzīvotājiem, kuri mīt divdesmit kilometru rādiusā ap stacijām, savukārt Beļģijas Augstākā Veselības padome ir rosinājusi joda tabletes sākt dalīt cilvēkiem, kuri dzīvo arī 100 kilometru rādiusā ap atomreaktoriem.

Beļģijas kaimiņvalstis – Vācija, Nīderlande un Luksemburga -  ir atkārtoti aicinājusi izvērtēt drošību divās Beļģijas atomstacijās, jo tās ir novecojušas un pēdējā laikā jau vairākkārt tajās bijušas problēmas.

Beļģijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka nekādu lēmumu nepieņems agrāk par jūniju, kad savu slēdzienu paudīs eksperti.

Beļģija ir viena no tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kura plaši izmanto atomenerģiju. No tās ir atkarīgi 54% visas saražotās enerģijas. Valstī, kas ir divas reizes mazāka nekā Latvija, ir divas atomelektrostacijas ar kopumā septiņiem reaktoriem. Pirmā no stacijām ir būvēta 1974.gadā.

Beļģijas valdība ir apņēmusies līdz 2025. gadam visus reaktorus slēgt un pāriet uz citiem avotiem, taču būtiska virzība šajā ziņā nav vērojama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti