Beļģijā aiztur džihādistu karotājus

Beļģijas policija ir aizturējusi 16 personas, kas iesaistītas divos čečenu džihādistu grupējumos. Ekstrēmisti tiek turēti aizdomās par piedalīšanos kaujās Tuvajos Austrumos un terora aktu plānošanu.  

Operācija pret diviem savstarpēji saistītiem ekstrēmistu grupējumiem vienlaicīgi tika īstenota sešās Beļģijas pilsētās. Federālā prokuratūra ziņo, ka daži no aizturētajiem tiek turēti aizdomās par karošanu Sīrijā.

Daži no aizturētājiem ir speciāli apmācīti cilvēki, kas guvuši kauju pieredzi arī Afganistānā, Čečenijā un citos pasaules “karstajos  punktos”. Izmeklēšana pret šiem grupējumiem tika sākta janvārī.

Ekstrēmisms Beļģijā ir kļuvis par nopietnu draudu drošībai. Tieši šajā Eiropas valstī uz vienu cilvēku ir vislielākais skaits iedzīvotāju, kuri pievienojušies džihādistu grupējumiem Sīrijā un Irākā.

Jau vēstīts, ka pērn un šogad teroristiskais grupējums “Islāma valsts” ieņēmis plašas teritorijas Irākā un Sīrijā. ASV veidoja koalīciju cīņai ar grupējumu un paziņojušas, ka pēc koalīcijas uzlidojumiem un Irākas armijas ofensīvas džihādisti zaudējuši 25-30% teritorijas, ko tie kontrolēja Irākā.

„Islāma valsts” ir arī bēdīgi slavena ar savu nežēlību, un vairākas rietumvalstis arī ir norūpējušās par savu pilsoņu dalību grupējumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti