Beļģijā 16 mēnešus pēc vēlēšanām izveido stabilu valdību

Beļģijā 16 mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām beidzot izveidota stabila valdība. Jaunais premjerministrs Aleksandrs De Kro paziņoja, ka sarunās ar septiņu valdošās koalīcijas partiju pārstāvjiem spējis vienoties par kopīgiem mērķiem un uzdevumiem.

“Pie sarunu galda es jutu kopīga darba un risinājumu meklēšanas garu. Tas ir līgumā, ko es noslēdzu ar septiņām citām pusēm. Mums ir stabila un plaukstoša valsts. Valsts, kurā visiem ir reālas iespējas un kur visi var nākt klajā ar idejām, lai sasniegtu labāku rezultātu,” sacīja premjers.

Flāmu liberāļu partiju pārstāvošais De Kro arī norādīja, ka valdības veidošanas process tomēr bijis pārāk ilgs un jaunajam kabinetam vēl jāiegūst sabiedrības uzticība.

Savukārt politikas eksperti to nodēvējuši par Vivaldi koalīciju, jo komponista darbs “Četri gadalaiki” asociatīvi simbolizē četras partiju grupas. Jaunajā valdībā ietilps zaļie, liberāļi un sociālisti no abām valsts daļām, kā arī flāmu kristīgie demokrāti, kas vēlēšanās kopumā saņēma vairāk nekā 53% balsu. Jau ceturtdien plānota jaunā ministru kabineta zvēresta nodošanas ceremonija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti