Bažām par saslimšanu ar Zikas vīrusu Igaunijā nav zinātniska pamatojuma

Pēc medijos izskanējušajām ziņām, ka Igaunijā analīzēs deviņiem cilvēkiem konstatētas Zikas vīrusa antivielas, Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs sazinājies ar Igaunijas speciālistiem un tagad secina, ka šai informācijai nav zinātniska pamatojuma, lai izdarītu kādus secinājumus vai satrauktos.

Igaunijā joprojām nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar Zikas vīrusu.

Šīs maksas analīzes bija veiktas privātā laboratorijā Igaunijā. Deviņu cilvēku asins paraugos bija konstatētas antivielas, kas ne tikai nevarētu liecināt par svaigu inficēšanos, bet arī šīs analīzes netiek uzskatītas par specifiskām, jo cilvēki varēja būt pārslimojuši citu slimību.

Zikas vīrusslimība ir odu pārnesta slimība, ko izraisa Flaviviridae dzimtas Flavivirus ģints RNS vīruss (ZIKV), kas parasti izraisa vieglu slimību ar drudzi un makulopapulāriem izsitumiem. Flavivirus ģintij pieder arī vīrusi, kuri izraisa dzelteno drudzi, denges drudzi, Japānas encefalītu, Rietumnīlas drudzi un ērču encefalītu.

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs

“Visticamāk, šie cilvēki, varbūt citās valstīs pārslimoja ērču encefalītu, varbūt pat bija vakcinēti pret ērču encefalītu vai dzelteno drudzi. Un šīs antivielas, visticamāk, varētu liecināt par šiem gadījumiem,” skaidro Jurijs Perevoščikovs no Slimību profilakses un kontroles centra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti