Barrozu palīdzēs izlemt, kur celt jauno sašķidrinātās gāzes termināli

Iespējams, ka ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žozē Manuela Barrozu galavārdu tiks noteikts, kur galu galā būvēt reģionālo sašķidrinātās dabasgāzes termināli Somu līča krastos. Cīņā, kas notiek starp Igauniju un Somiju, Barrozu piekritis būt par neatkarīgo arbitru.

Barrozu piekritis veikt šo uzdevumu ar nosacījumu, ka Igaunijas un Somijas valdības akceptēs viņa vērtējuma rezultātus. Ja abas it kā tik draudzīgās kaimiņvalstis līdz jūnija beigām nespēs vienoties par jaunā sašķidrinātās gāzes termināļa atrašanās vietu, projekts var nesaņemt ES finansējumu, un tam atkal varēs pieteikties tikai 2016. gadā.

Jaunais terminālis nodrošinās alternatīvas gāzes piegādes iespējas un radīs konkurenci Krievijas uzņēmumam “Gazprom” - atkarība no Krievijas gāzes samazinātos vismaz uz pusi. Sākotnēji par termināļa iespējamo mājvietu tika izvirzīta arī Latvija, bet pēc EK pasūtīta pētījuma par labāko vietu tika atzīts Somu līča krasts, kura ziemeļos atrodas Somija un dienvidos – Igaunija.

Arī Lietuva ir sākusi sava sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību Klaipēdā, paziņojot, ka spēs uzņemties reģionāli nozīmīgu lomu un piegādāt dabasgāzi arī pārējām Baltijas valstīm jau nākamā gada beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti