Tāpat Barrozu uzsvēris, ka „nav viegla ceļa, lai atgrieztos pie ierastajiem apstākļiem”.
„[Ekonomikas] atveseļošanās jau ir redzama,” sacīja Barrozu, taču brīdināja, ka tā ir trausla un politiskajiem līderiem nepieciešams saglabāt savus pūliņus.
Viņš arī aicināja eirozonu turpināt virzību uz banku savienības izveidi. Barrozu norāda, ka banku savienībai ir jānodrošina, lai nodokļu maksātāji vairs nebūtu pirmie, kuri maksā par bankas sabrukumu.
Paredzēts, ka ceturtdien Eiropas Parlaments balsos par tiesību aktu, lai izveidotu banku savienības pirmo posmu, kas paredzēs eirozonas lielāko banku uzraudzību nodot Eiropas Centrālās bankas (ECB) uzraudzībā.
Taču pārējo banku savienības elementu ieviešana izrādījusies grūtāka, ņemot vērā vairāku valstu iebildumus.
Barrozu savā runā arī uzsvēra, ka visiem ES ekonomikas pūliņiem jābūt koncentrētiem uz izaugsmi, jo tā ir nepieciešama, lai mazinātu „šodienas vislielāko problēmu – bezdarbu”. Viņš sacīja, ka pašreizējais bezdarba līmenis, kad 26 miljoni cilvēku ES ir bez darba, ir „ekonomiski neilgtspējīgs, politiski nesaprātīgs un sociāli nepieņemams”.
EP Informācijas birojs aģentūru LETA informēja, ka Barrozu arī uzsvēris, ka Eiropa ir apkarojusi krīzi, radikāli reformējot finanšu nozari un veicinot citas strukturālas reformas. Vienlaikus Barrozu norādījis, ka vēl ir „jāuzrota piedurknes”, lai izveidotu reālu banku savienību, apkarotu bezdarbu, likvidētu šķēršļus vienotā tirgus izveidei un īstenotu pieņemtos lēmumus.
Atklājot debates, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs teica, ka iedzīvotāji ir zaudējuši uzticēšanos Eiropas Savienībai un veids, kā to atgūt, ir atvērt durvis plaši vaļā un strādāt pārredzami. Viņš uzsvēris, ka ES ir vairāk jākoncentrējas uz to, lai uzlabotu dzīves līmeni tiem miljoniem, kas joprojām cieš no krīzes sekām.
EP deputāts Žozefs Dauls arī norādīja, ka mazinājusies uzticēšanās ES un dalībvalstu valdībām, un brīdināja, ka vienkārši risinājumi te nelīdzēs. Savukārt deputāts Hanness Svoboda apšaubīja Barrozu optimismu, norādot, ka "glāze joprojām ir pustukša".
„Taupības pasākumi joprojām palielina plaisu starp bagātajiem un nabagajiem, Ziemeļiem un Dienvidiem [...], pietrūkst valsts un privātu ieguldījumu. „Viņš aicināja uz vienotību, gatavojoties nākamā gada Eiropas vēlēšanām, lai veidotu "ciešāku Eiropu, kopīgu Eiropu, tādu, kas ir pietiekami spēcīga, lai spētu pati sevi aizstāvēt globālajā arēnā,” uzsvēris Svoboda.
Parlamentārietis Gijs Ferhofštads kritizēja komisiju par nepietiekamajām pūlēm, lai pārvarētu draudīgus apmērus ieguvušo ekonomikas stagnāciju, bet deputāts Martins Kalanans aicināja iedzīvotājus izmantot nākamās ES vēlēšanas, lai „Eiropas Savienību sāktu no jauna”.
Arī parlamentārietis Naidžels Faradžs kritizēja Barrozu īstenoto politiku. „Es jums dodu augstāko atzīmi par konsekvenci. Tomēr jūsu konsekvence radījusi ciešanas daudziem, piemēram, reģionā ap Vidusjūru, kur bezdarbs pārsniedz 50%,” norādījis Faradžs. Viņš arī aicināja pārtraukt centienus apkarot klimata pārmaiņas, kuras saskaņā ar viņa vārdiem nemaz neeksistē.