Pusdiena

LR korespondente Madara Fridrihsone par OIK iespējamās atcelšanas diskusiju valdībā

Pusdiena

LR korespondente Madara Fridrihsone par ātrajiem kredītiem

Barjerās pie parlamenta ēkas Londonā ietriekusies automašīna; divi cietušie

Barjerās pie parlamenta ēkas Londonā ietriekusies automašīna

Londonā automašīna ietriekusies drošības barjerās pie Lielbritānijas parlamenta ēkas, ievainojot trīs cilvēkus, vēsta BBC. Automašīnas šoferis aizturēts.

Slimnīcā nogādāti divi cietušie, no kuriem viens guvis nopietnus ievainojumus, taču viņa dzīvībai briesmas nedraud. Trešajam cietušajam mediķi snieguši palīdzību notikuma vietā.

Notikušo izmeklēs Skotlendjarda pretterorisma vienība, taču tiek pārbaudītas arī citas versijas. Aizturētais ir 27 līdz 30 gadus vecs vīrietis, un policija nav atklājusi viņa identitāti. Pretterorisma nodaļas pārstāvji pavēstīja, ka aizturētais atsakās sadarboties ar tiesībsargājošajām iestādēm

 

Pašlaik nav bažu par turpmākiem draudiem Londonā vai citur Lielbritānijā. Uzbrucējs automašīnā bijis viens pats, un pie viņa nav atrasti arī ieroči.

Aculiecinieki britu raidsabiedrībai BBC ir norādījuši, ka automašīnas šoferis, visticamāk, apzināti ir mēģinājis nobraukt riteņbraucējus un kājāmgājējus. Automašīna esot braukusi ļoti tuvu barjerām, kas atdala ietvi no braucamās daļas.

Latvijas Ārlietu ministrijas rīcībā nav informācijas, vai incidentā Londonā būtu cietis kāds no Latvijas valsts piederīgajiem.

Ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis stāstīja, ka regulāri sazinās ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā, kas savukārt saņem jaunākās ziņas no britu atbildīgajiem dienestiem.

Situāciju Lielbritānijā Jegermanis raksturojis kā stabilu un drošu, lai arī atzina, ka konkrētus secinājumus par notikušo veikt pāragri. Ārlietu ministrija, kā parasti šādos gadījumos, aicina Latvijas piederīgos, ja viņi atrodas incidenta vietas tuvumā, paziņot saviem tuviniekiem, ka ar viņiem viss kārtībā.

Līdzīgs negadījums pie Lielbritānijas parlamenta jau ir noticis pagājušā gada martā. Toreiz vīrietis vārdā Halids Masuds notrieca vairākus kājāmgājējus uz Vestminsteras tilta. Četri no viņiem gāja bojā. Tad Masuds pameta savu automašīnu un pie parlamenta nodūra vienu no neapbruņotajiem parlamenta apsargiem. Uzreiz pēc tam viņu nošāva policija. 

Pēc šī uzbrukuma tika pastiprinātas barjeras ap Lielbritānijas parlamentu un tuvumā esošo teritoriju.

Lai arī neviens teroristiskais grupējums pašlaik nav uzņēmies atbildību par notikušo, ir zināms, ka "Daīš" jeb "Islāma valsts" kaujinieki vairākas reizes ir izmantojuši automašīnas uzbrukumu veikšanai civiliedzīvotājiem.

Tāpat pirms nedēļas kāds britu vīrietis, kurš ir pievērsies musulmaņu ticībai, ir atzinies policijai, ka ir gatavojies nogalināt vairāk nekā 100 cilvēku. Viņš plānoja nobraukt kājāmgājējus ar smago automašīnu Oksfordas ielā, kas ir viens no pazīstamākajiem Londonas iepirkšanās rajoniem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti