Barišņikovs aicina nevērsties pret Krievijas māksliniekiem un sportistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā dzimušais baletdejotājs Mihails Barišņikovs, kurš padomju laikā aizbēga no PSRS, intervijā britu laikrakstam “The Observer” aicinājis nevērsties pret Krievijas māksliniekiem un sportistiem, jo viņiem nav jāuzņemas atbildība par Kremļa lēmumu sākt karu Ukrainā.

Barišņikovs ir asi nosodījis šo karu; kopā ar rakstnieku Borisu Akuņinu un ekonomistu Sergeju Gurijevu viņš izveidojis fondu “Īstā Krievija”, kas aicina palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem. “Visu zemju krievi, apvienosimies pret karu!” teikts fonda paziņojumā.

Barišņikovs intervijā “The Observer” norāda, ka pašlaik katram slavenam krievam ir jāizdara izvēle: publiski nostāties pret karu, vai arī ne. Barišņikovs uzskata, ka tā ir katra cilvēka paša izvēle.

Krievijas klasiskās mūzikas zvaigznes, diriģents Valērijs Gergijevs un operdziedātāja Anna Ņetrebko, ir zaudējušas darbu Rietumos, jo viņi pauduši atbalstu Vladimira Putina režīmam un atteikušies nosodīt iebrukumu Ukrainā.

Barišņikovs gan uzskata, ka Krievijas māksliniekus un sportistus nevajadzētu sodīt par piederību Krievijai.

“Nedomāju, ka ir pareizi uzkraut atbildību par valsts politiskās vadības lēmumiem uz māksliniekiem vai sportistiem, kam dzimtenē ir ģimenes locekļi, uz kuriem var izdarīt spiedienu.

Cilvēkiem viņu situācijā arī neitralitāte ir spēcīgs vēstījums. Ja runājam konkrēti, domāju, ka Daniilam Medvedevam [krievu tenisists, viens no pasaules ranga līderiem] jāļauj piedalīties Vimbldonas turnīrā,” spriež Barišņikovs.

Pēc viņa domām, Krievija jau ir atgriezusies Staļina laikmetā, un tas apdraud jaunās paaudzes nākotni.

“Krievija ir nonākusi pie savas Rubikonas. Vai nu tā atradīs veidu, kā izbeigt šo konfliktu un dzīvot atvērtā globālā sabiedrībā, vai arī tiks atmesta atpakaļ pagātnē bez cerībām uz atgūšanos.”

Barišņikovs situāciju Krievijā salīdzina ar Čehova lugu “Kaija”, kuras personāžam Trigorinam šķiet, ka Krievija atpaliek no modernās pasaules.

“Viņš jūtas kā vecs nabadzīgs zemnieks, kurš ierodas dzelzceļa stacijā un ierauga, ka viņa vilciens jau sācis kustēties. Viņš metas tam pakaļ, bet apzinās, ka vilciens uzņems ātrumu un pazudīs skatienam. Krievija ir bīstami tuvu šim scenārijam, un esmu pārliecināts, ka miljoniem krievu, it sevišķi jaunatne, labprātāk būtu šajā vilcienā,” secina Barišņikovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti